15. 3. 2018

Povedlo se. Čeští junioři porazili Ukrajinu

Parádní vstup do Generali Cupu předvedli čeští futsalisté do 19 let, kteří ve čtvrtek večer porazili Ukrajince vysoko 5:1.

Utkání s velkým favoritem turnaje zvládli Češi na výbornou. "Hráči dnes předvedli velmi dobrý výkon, který snesl měřítko," pochválil svěřence trenér Martin Brůna. 

Jeho mančaft se b utkání prezentoval vysunutým presinkem, který dělal obraně Ukrajiny od počátku veliké problémy. "Zaslouženě jsme se ujali vedení, ale soupeř vyrovnal. Nicméně kluci hráli velmi organizovaně a dodrželi většinu taktických pokynů. Střelecky se nám i přes počáteční nervozitu dařilo a skóre pět-jedna je pro hráče Ukrajiny možná kruté," prohlásil Brůna.

Kouč nechtěl vyzdvihnout žádného jednotlivce, protože všichni předvedli, proč jsou v reprezentaci. Nicméně velké utkání odchytal Lecjaks, který pochytal většinu nebezpečných šancí Ukrajiny, a společně s celým týmem odvedl vynikající práci.

"Pokud navážeme i v nadcházejícím utkání s Francií nastavenou úroveň hry, můžeme pomýšlet i na účast ve finále," uvědomoval si trenér U19 a dodal: "V pátek máme volný den a využijeme jej k přípravě na sobotní důležité utkání."

U19: Česká republika - Ukrajina 5:1 (2:1)

Branky: 11. Sita, 20. Slepčík (Blahuta), 21. Slepčík (Dziuba), 37. Štanglica (Balog), 38. Blahuta – 17. Seniuk (Bielan).
Česká republika: Lecjaks (Vondráček) - Slepčík, Špička, Buchta, Zajíček, Blahuta, Dziuba, Krakovčík, Demeter, Balog, Štanglica, Kamenský, Sita. Trenér Martin Brůna.
Ukrajina: Huivan, Kozlov – Blank, Bielan, Nahornyi, Zavertanyi, Masevych, Seniuk, Nehela, Kukalev, Ovakimian, Medenets, Ilin, Syplyvents.