11. 12. 2017

Praha přivítá prestižní mezinárodní futsalový turnaj Praga Cup

Turnaje se pravidelně účastní jak české tak i slovenské týmy. Letos poprvé na zimním turnaji přicestují týmy ze Slovinska, Polska a také hráči z Vietnamu žijící v Praze. Z celkového počtu 24 účastníků se do turnaje zapojí celkem 9 zahraničních týmů. Konkrétně 6 týmů ze Slovenska, 2 týmy z Polska a 1 tým z dalekého Slovinska a 15 týmů z celé ČR.

XVI. Mezinárodní futsalový turnaj Praga Cup se uskuteční 16. 12. 2017 v areálu Hamr Braník a to od 10:00. Turnaj se odehraje ve 4 halách současně v jednom areálu bez dlouhého čekání. Turnaje se zúčastní 250 hráčů z celé ČR, Slovenska a dokonce i ze Slovinska a Polska. 24 týmů je rozlosováno do do 4 skupin po 6 týmech, z každé skupiny postoupí první 4 týmy do play-off. Celkem ze skupin postoupí 16 týmů a nejlepších 8 týmů bude odměněno výhrami.

Nejdelší cestu ze zahraničních týmů mají borci ze Slovinska z Krška Štiblc Bar a také BNP Team Vranov ze Slovenska, kteří na turnaj cestují přes 700km. V historii celého mezinárodního turnaje Praga Cup se jedná o nejtěžší turnaj, který nemá pouze jednoho favorita turnaje, ale letos může vyhrát téměř kdokoliv. Zúčastní se také předchozí vítězové turnaje BNP Team Vranov, FK Ostrov a dva dvojnásobní vítězové turnaje PragaCup  FTVS Jameson United a Klokani89. O kvalitu bude skutečně postaráno. Jsou připraveny hodnotné výhry pro 1. - 8. místo a samozřejmostí jsou i individuální ceny pro nejlepšího hráče, střelce i brankáře. Pro vítěze celého turnaje je připraven metrový putovní pohár a spousta sportovních cen. Turnaj budou řídit kvalifikovaní rozhodčí, kteří se postarají o hladký průběh turnaje.

V areálu Hamr Braník je pro hráče připraveno bezplatné parkoviště, zázemí v podobě šaten se sociálním zařízením a uzamykatelnými skříňkami, navíc po celou dobu turnaje bude otevřena restaurace jak pro hráče, tak i pro diváky. Celý turnaj bude pod dohledem zkušeného týmu organizátorů, včetně zdravotníka a fotografa.  Pro diváky je vstup zdarma, první zápasy začínají v 10:00 hod. Podrobné informace o turnaji na www.pragacup.cz

Televizní reportáže:

2016: https://youtu.be/prKiXI7rLqo
2015: https://youtu.be/j0o8oxkNUsE
2014: https://youtu.be/yKexfhZIih0