6. 12. 2017

Před vyprodanou drážďanskou halou Češi zdolali Němce i podruhé

Česká futsalová reprezentace po domácí výhře 13:2 sehrála druhé přátelské utkání s týmem Německa. Zápas sledovalo v drážďanské sportovní hale více než dva a půl tisíce diváků. Po nerozhodném prvním poločase dokázali Češi zlomit německý odpor a zvítězili 5:2.

Češi se dostali hned ve 4. minutě do vedení, když Seidler posunul míč Vnukovi, který prostřelil domácího brankáře. Německo hned o minutu později dokázalo vyrovnat, když se od Křemena dostal míč k Sunticovi, který překonal Vahalu. Vrátit vedení českému národnímu týmu mohl Seidler, ale jeho střela skončila jen na tyči.

V základech se otřásla drážďanská hala v 18. minutě, kdy z vlastní poloviny přehodil vyběhnuvšího Vahalu DiGiorgio, čímž poslal Německo do vedení. Ještě hůře mohlo být pro český tým vzápětí, ale Vahala postupně vychytal jak Zankla, tak Sözera. V poslední minutě první půle se ale podařilo vyrovnat Radimu Zárubovi, a tak se týmy odebraly do kabin za stavu 2:2.

Do druhé půle Češi vstoupili ve velkém stylu a hned po padesáti sekundách skóroval střelou na zadní tyč Seidler. Svěřenci Tomáše Neumanna následně dvakrát zahrozili po standardní situaci, ale obě šance zlikvidoval brankář Wiegels. V české brance se poté ukázal Kubíček, který musel zasáhnout při šanci Eleziho.

Ve 27. minutě už se čeští futsalisté branky dočkali, když Vnuk rozehrál rohový kop na Holého, jehož střelu tečoval jeden z obránců a míč skončil v německé brance - 2:4. Pátý gól českého týmu přidal střelou do odkryté brány Patrik Levčík, kterému adresoval přihrávku před brankářem Wiegelsem Michal Seidler. Češi tak po vysoké domácí výhře 13:2 dokázali zvítězit i v Drážďanech, tentokrát v poměru 5:2.

"Předvedli jsme horší výkon než v nedělním zápase. První poločas jsme zaspali a až po přestávce jsme začali trochu běhat. Myslím si, že kluci měli malinko v hlavách vysoké vítězství a Němce podcenili, což nás drželo při zemi a přidal se k tomu poté i fakt, že jsme nedokázali proměnit šance, kdy jsme šli ve třech na brankáře," řekl k zápasu trenér české reprezentace Tomáš Neumann a zhodnotil atmosféru zápasu: "Je to něco fantastického. Zápas byl velkou reklamou na futsal. V hale bylo téměř tři tisíce diváků. Šlo o velkou šou. Vzhledem k tomu, co se v hale dělo před zápasem, při nástupu na hrací plochu a během hry, se nedivím, že diváci přijdou v takovém počtu. Dnes se museli skvěle bavit."

"Rozdíl mezi námi a Německem byl velký a zápasy nám moc neukázaly. Nicméně měli jsme v kádru dva nováčky, kteří se dokázali prosadit i gólově, takže z tohoto hlediska je vše dobré. Nahlédli do národního mužstva a ukázali mi, že s nimi budu moci v budoucnu třeba počítat," uzavřel hodnocení Tomáš Neumann.

Německo - Česká republika 2:5 (2:2)

Branky: 5. Suntic, 18. DiGiorgio - 4. Vnuk (Seidler), 20. Záruba, 21. Seidler (Vnuk), 27. Holý (Vnuk), 34. Levčík (Seidler). Diváci: 2691.
Německo: Wiegels (Schreiber) - Elezi, Winkel, Hoffmans, Baumer, Heinze, Di Giorgio, Jurado, Zankl, Piga, Suntic, Hoffmann, Sözer. Trenér Marcel Loosveld.
Česká republika: Vahala (Kubíček) - Holý, Záruba, Levčík, R. Mareš, Hrdina, Slováček, Koudelka, Seidler, D. Drozd, Kovacs, Vnuk, Křemen. Trenér Tomáš Neumann.

Futsalisté porazili Německo 5:2 před vyprodanou drážďanskou halou