2. 3. 2020

Předprodej vstupenek na baráž pozastaven. Česko proti Chorvatsku čeká na nový termín

Česká futsalová reprezentace vzhledek k situaci s koronavirem čeká od UEFA na nový termín barážového dvojutkání o postup na Mistrovství světa 2020 ve futsalu, které pořádá v září Litva.

Baráž je aktuálně vzhledem k situaci s koronavirem odložena. O novém termínu vás budeme informovat.

První zápas se měl odehrát 8. dubna v chorvatském Osijeku. Rozhodující bitva byla v plánu v brněnské hale Vodova v neděli 12. dubna od 18 hodin. „Hráči i realizační tým se chtěli vrátit do Brna a dokončit to, co začali během elitní fáze kvalifikace,“ řekl předseda Svazu futsalu ČR Otakar Mestek.

Jeho navíc těšila přízeň fanoušků. „Každým zápasem únorové brněnské skupiny přišlo více a více lidí. Na poslední duel s Kazachstánem přes dva tasíce. Navíc skvěle fandili. Brno bylo pro baráž jasnou volbou. Když do Litvy, tak jedině z Vodové,“ vzkázal Mestek.

Chorvatsko bude silným protivníkem. Před dvěma lety s nimi Češi prohráli dva přípravné zápasy na jejich palubovce 2:4 a 1:5. Nyní půjde o víc a český tým věří, že uspěje. „Chorvatsko bylo asi nejtěžší možný soupeř pro baráž, ale vždy jsme s nimi hráli vyrovnané a dramatické bitvy. Nyní je zase na čase, abychom soupeři porážky vrátili. Dobře se připravíme a uděláme pro postup vše. Nicméně zase potřebujeme skvělé brněnské fanoušky,“ konstatoval trenér Tomáš Neumann.