12. 9. 2018

Premiéra! Zápas VARTA futsal ligy budou řídit sudí z Polska

V rámci projektu spolupráce a výměny rozhodčích mezi FAČR a PZPN, se tři rozhodčí z naší prvoligové listiny - Radim Čep, Filip Nešněra a Daniel Plzák, společně s místopředsedou subkomise rozhodčích Karlem Linhartem, zúčastnili semináře rozhodčích PZPN v Lodži.

Společně s kolegy řídící polské nejvyšší soutěže absolvovali naši zástupci kompletní program semináře, včetně fyzických prověrek a testů z teorie. Praktická a teoretická část semináře byla vedena lektory polského svazu a jako host vystoupil předseda komise rozhodčích UEFA pan Pedro Galan Nieto.

Během semináře bylo také dokončeno projednávání posledních podrobností týkajících se výměnného programu rozhodčích mezi oběma svazy, který byl smluvně stvrzen na obdobném semináři v Nymburce. Ten proběhl 24. a 25. srpna a zúčastnila se ho kromě českých rozhodčích trojice z Polska a jejich předseda.

Čeští rozhodčí Radim Čep a Michal Gasnárek pod dohledem předsedy subkomise rozhodčích Jiřího Hoňka v roli delegáta, budou v neděli 16. září 2018 od 18:00 jako vůbec první zahraniční rozhodčí řídit utkání nejvyšší polské futsalové soutěže Piast Gliwice – AZS UG Gdaňsk.

Následně v pondělí 17. září 2018 od 19:30 bude utkání naší nejvyšší soutěže Helas Brno – Svarog FC Teplice řídit dvojice kolegů z Polska. Třetím rozhodčím na tomto utkání bude Jan Kliner, technickým delegátem FAČR bude Radek Venc

„Věříme, že tato spolupráce bude velmi přínosná pro všechny zúčastněné subjekty a dá našemu futsalu nový, zajímavý impuls,“ prohlásil předseda českých rozhodčích Jiří Honěk.