5. 10. 2018

Preview k 2. kolu 2. ligy - západ

Od pátku do neděle se odehraje kompletní 2. kolo západní skupiny druhé nejvyšší soutěže. Zajímavá konfrontace se odehraje v pátek na Kladně, kde místní favorit soutěže přivítá ambiciózního nováčka z Českých Budějovic. Kvalitní futsal by měl být k vidění také v Chomutově, kam přijede Chotěboř, nebo v Ústí, kde domácí Rapid přivítá Malibu.

Do Kladna, které patří k největším favoritům soutěže, přijede českobudějovické Dynamo. Středočeši si svůj zápas úvodního kola předehráli už před dvěma týdny, kdy si přivezli remízu 3:3 z půdy dalšího silného celku, Jablonce. Dynamo před týdnem výborně rozjelo duel v hale dalšího nováčka z Liberce, kde rychle vedlo 3:0 a v poločase pak 4:2, ovšem nakonec si z utkání neodneslo ani bod. V kádru jihočeského klubu, který vznikl vstupem PCO Rudolfov do řad fotbalového Dynama, najdeme zajímavá jména. Roman Lengyel, Petr Benát a Luboš Pecka se mohou pochlubit velmi úspěšnou kariérou ve velkém fotbale.

Druhý páteční zápas se odehraje v Jablonci, kam míří pražští Wizards. Ti nemají na místní hlavu dobré vzpomínky. V posledním kole minulé sezóny tam totiž pražané vysoko prohráli a tím zpečetili svůj sestup. O jejich dalším setrvání ve 2. lize se pak rozhodlo až v létě. Ani teď to nebudou mít na severu Čech jednoduché. Jablonečtí mají opět medailové ambice a také vyhlášeného kanonýra Petra Mečíře.

V sobotu je na programu jediný zápas. Chomutovský Baník přivítá Chotěboř. Chomutovští přijeli k úvodnímu zápasu ročníku do Mladé Boleslavi v nekompletní sestavě, a byť drželi ještě v 10. minutě druhého poločasu bezgólové skóre, nakonec padli 1:3. To Boca doma uhrála remízu 3:3 s mělnickou rezervou.

Nedělní program odstartuje bitva mezi rezervou Mělníka a libereckým Pampuchem. Domácí, kteří na úvod přivezli bod z Havlíčkova Brodu (Chotěboř tam hraje domácí zápasy), budou moci využít i posily z ligového A-týmu. Nováček z Liberce dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející duel s Českými Budějovicemi a nakonec získal do tabulky cenné tři body za výhru 5:4.

Plzeňské Jerigo přivítá příbramskou Legii a určitě bude v zápase favoritem. Západočeši dokázali v 1. kole otočit zápas na půdě Wizards, kde po půli prohrávali 0:2, ovšem i díky hattricku Petra Bendla zvítězili 5:2. To Legie si přijela pro pořádný výprask do Ústí, místní Rapid nováčka rozstřílel 18:5.

Právě Rapid i druhý zápas sezóny odehraje doma. Namlsané fanoušky bude chtít tentokrát potěšit výhrou nad mladoboleslavským Malibu, ale tady se už dá očekávat mnohem vyrovnanější duel. Růžovky dokáží kvalitně bránit, což potvrdily i v úvodním kole proti Chomutovu. Jediný gól inkasovaly až ve 37. minutě a mohly slavit vítězství 3:1.

Pátek 5. října 2018:
20:00 FK Kladno – Dynamo Č. Budějovice (MSH Kladno)
20:30 GMM Jablonec – Wizards Praha (MSH Jablonec n/N.)

Sobota 6. října 2018:
19:00 Baník Chomutov – Boca Chotěboř (MSH Chomutov)

Neděle 7. října 2018:
18:00 Olympik Mělník B – Pampuch Liberec (SH Mělník, gymnázium)
18:30 Jerigo Plzeň – Legie Příbram (SH Lokomotiva)
20:00 Rapid Ústí n/L. – Malibu Ml. Boleslav (SC Sluneta)

zdroj: eFutsal.cz