12. 10. 2018

Preview k 3. kolu 2. ligy – západ

Západní skupina druhé nejvyšší soutěže pokračuje 3. kolem a určitě se bude na co dívat. Kladno jede do nedaleké Prahy s jasným cílem, poprvé v sezóně naplno bodovat. V severočeském derby se utkají liberecký Pambuch a chomutovský Baník a 2. liga se také po letech vrátí do Českých Budějovic.

V pátek se odehraje jediný zápas. Legie Příbram přivítá v domácí premiéře Jablonec. Severočeši jedou na půdu nováčka rozhodně v roli favorita, disponují zkušeným, stabilizovaným kádrem a z prvních dvou kol nasbírali čtyři body. To Legie ve dvou venkovních zápasech bodovat nedokázala a na úvod navíc inkasovala hned 18 gólů na Rapidu.

Do Havlíčkova Brodu, který je působištěm futsalistů Chotěboře, zavítá celek Rapidu. Souboj těchto soupeřů slibuje zajímavý futsal. Boca se loni vrátila do horní části tabulky a také Rapid si jako nováček nevedl špatně. Letošní ročník začal celek z Vysočiny dvěma remízami. To Ústečtí, které diriguje hrající trenér Martin Dlouhý, mají po dvou domácích zápasech dokonce na kontě dokonce plný počet bodů.

Ve druhém sobotním utkání přivítají pražští Wizards nedaleké Kladno. To patří k favoritům soutěže, ale v prvních dvou kolech vždy jen remizovalo. Mrzí hlavně domácí zápas s českobudějovický Dynamem, který měli Kladenští dobře rozehraný, ovšem nedotáhli ho do vítězného konce. Wizardi na první body čekají a proti Kladnu jdou do utkání v roli týmu, který se bude snažit překvapit.

Mladoboleslavské Malibu se utká s po dvou kolech stoprocentním plzeňským Jerigem. Západočeši se mohou opřít o stálou osu týmu, do které se navíc před sezónou vrátil také brankář Klečka. Růžovky přehrály v 1. kole doma Chomutov, ale před týdnem prohrály 2:5 na Rapidu, byť podaly sympatický výkon.

V souboji dvou severočeských týmů se střetnou liberecký Pampuch a Baník Chomutov. Pampuch nejprve zdolal v souboji nováčků budějovické Dynamo, ovšem před týdnem už jeho hráči padli na hřišti rezervy Mělníka, kde nedokázali pohlídat především skvělého Gabča. Baník má zatím na kontě bod, který si zapsal v domácím duelu s Chotěboří.

Poslední utkání 3. kola odstartují Dynamo České Budějovice a rezerva Mělníka. V jihočeské metropoli se odehraje ligový futsalový zápas po dlouhých letech. Dynamo disponuje velmi zajímavým kádrem s několika hráči, kteří se dokázali výrazně prosadit i ve velkém fotbale. Béčko Olympiku má na kontě velmi solidní čtyři body. V minulém kole zdolalo 7:5 liberecký Pampuch.

Pátek 12. 10. 2018:
20:15 Legie Příbram – GMM Jablonec (SH Sedlčany, Gymnázium)

Sobota 13. 10. 2018:
20:00 Boca Chotěboř – Rapid Ústí n/L (SH Jiskra Havl.Brod)
20:30 Wizards Praha – FK Kladno (SH Jižní Město, Praha 11)

Neděle 14.10. 2018:
18:00 Malibu Ml. Boleslav – Jerigo Plzeň (MSH Ml.Boleslav, U Stadiónu)
19:00 Pampuch Liberec – Baník Chomutov (SH TU Liberec, Harcov)
19:00 Dynamo Č. Budějovice – Olympik Mělník B (SH TJ Lokomotiva ČB)

zdroj: eFutsal.cz