1. 8. 2017

Prosadí se první český futsalista v Itálii?

Naši futsalisté se v minulosti objevovali v dresech týmů z celé řady zemí a teď se jeden další pokouší prosadit v Itálii. Je to možná trochu zvláštní, ale na Apeninském poloostrově si zatím žádný česká futsalista soutěž nezahrál.

Tím hráčem, který se pokouší prosadit se na Apeninském poloostrově, je brankář Michal Kudrna (nar. 24. 07. 1987), který je v těchto dnech na testech v jihoitalském týmu Serie C Aquile Molfetta.

Michal Kudrna má na svém kontě více než stovku ligových utkání v domácí soutěži. Tu si nejprve zahrál v sezóně 2004/2005 v mateřské Čechii Slaný, ale později nastupoval i za Kladno, pražské Bohemians, a také v Benagu, v jehož barvách se v lize objevil naposledy před 4 roky. Ve čtyřech zápasech se nastoupil v seniorské reprezentaci poté, co patřil do kádru národního týmu do 21 let. Byl poměrně úspěšný i na zelených trávnících, kde nastupoval v dresu Brozan, což byla svého času farma Teplic.

"Komunikoval jsem s italským manažerem, poslal jsem mu svoje video. On si promluvil s trenérem Molfetty, ale nejprve mi napsal, že se tým rozhodl pro jiného brankáře," popisuje 30 letý Kudrna, který na jihu Evropy působí pracovně, jak se k testům v Itálii dostal. "Pak mi ale dal vědět, že budou v Neapoli vyzvedávat 2 španělské hráče a že mě vezmou na třídenní zkoušku."

A tak se český futsalista v těchto dnech pokouší prorazit do italských soutěží, byť Aquile Molfetta hraje "až" tu třetí nejvyšší. Ale péče o hráče je příkladná. "Podmínky jsou skvělé, jsem ubytovaný v hotelu, až jsem byl překvapený," je brankář potěšený poskytnutým servisem. V pondělí a úterý se ale bude jeho kariéra "lámat" v herním testu. "Na programu jsou zkušební zápasy a ty bych nerad zkazil, v nich se asi bude rozhodovat."

Pokud by to nevyšlo, není nic ztraceno. "Manažer, se kterým komunikuji, mi říkal, že pokud to nevyjde, pokusí se najít něco jiného." A jazyková bariéra, častá překážka při působení sportovců zahraničí? Ta nehrozí. "Umím italsky, domluvím se tady," vysvětlil český brankář.

zdroj: efutsal.cz