23. 7. 2022

První prohra na MS přišla v semifinále s Brazílií. Češi zabojují v neděli o bronz

Čeští akademičtí futsalisté prohráli na mistrovství světa v Portugalsku sobotní semifinálový duel proti Brazílii. Navíc trenérům Brůnovi a Kopeckému přibyl další zraněný. Po Hromkovi také Sita, který si poranil nohu po střetu se spoluhráčem. Nedělní souboj o bronz proti Portugalsku je na programu ve 14:30.

První půle nabídla šance na obou stranách, ale Brazilci je na rozdíl od Čechů proměňovali. O přestávce kanárci vedli 3:0. Ve druhém poločase Jihoameričané brzy své vedení navýšili. Za rozhodnutého stavu přidali i další trefy. Dokonce si jednu Češi dali smolně sami. Brazílie postoupila do finále po výsledku 8:0.

Ohlas trenéra Martina Brůny: "Konfrontace dvou rozdílných světů byla k vidění v dnešním utkání mezi Brazílií a našimi kluky. Rozdíl byl opravdu markantní, bohužel Brazílie disponuje hráči, kteří hrají pravidelně v portugalské a španělské lize a naši hráči se s takovouto kvalitou setkávají minimálně. V české lize bohužel s kvalitními soupeři nenastupují pravidelně. Nemají kde získat zkušenosti z těžkých utkání, jako bylo to dnešní. Pro nás je to velká škola, sehrát takovéto utkání s tak kvalitním soupeřem, který skoro nechybuje, je skvělé pro získání zkušeností a nastavení zrcadla, jak dlouhá cesta a nastavení procesů výchovy je třeba nastavit, abychom se alespoň přiblížili na dané úrovni individuální kvality. Jsme stále ve hře o medaili, není na místě se litovat, ale je nutné se dobře připravit na zítřejší utkání, které sehrajeme opět se světovým týmem Portugalska. Dnes jsme se nechtěli jen bránit a čekat na vlastní polovině, pokusili jsme se presovat a donutit soupeře k chybám, ovšem individuálně jsme se nemohli dnes měřit. V památném Mistrovství Evropy 2010, kde získali hráči A týmu bronzové medaile, také v semifinále prohráli se Španělskem 0:8 a poté získali bronzové medaile, proč bychom nemohli naše áčko napodobit? Jdeme si odpočinout a zítra se porveme o medaili. Mrzí nás zranění Sity a Hromka, kteří zítra nemohou nastoupit. Tým se porve i za ně."

Česko - Brazílie 0:8 (0:3)

Česko: Žežulka, Javorski - Brázdil, Sznapka, Křemen, Blahuta, Sita, Balog, Nečas, Novák, Havrda, Šipka, Klíma. Trenéři Martin Brůna a Marek Kopecký.