2. 12. 2018

První zápas v Nizozemsku české reprezentantky prohrály

Česká ženská futsalová reprezentace odehrála v neděli odpoledne první přípravné utkání v Nizozemsku. Svěřenkyně trenéra Krakovčíka nedaly gól a prohrály 0:4.

Českým holkám se bohužel nepodařilo ani skórovat. „Do Nizozemska jsme vzali půlku nového kádru. Jely s námi holky, které nebyly ve dvouletém kvalifikačním cyklu. Zkoušíme nové hráčky z dalších ligových klubů. Některé se přesvědčily, že co stačí v lize, nestačí na mezinárodní úrovni,“ podotkl kriticky trenér týmu Karel Krakovčík.

Češky se nemohly dostat do koncovky. Domácí hráčky je, podle trenéra, předčily ve snaze vyhrát. „Měli jsme jednu novou čtyřku, které vázla ze začátku souhra. Postupem času se holky do hry dostávaly. Je to otázka několika tréninků. Chvíli trvá, než si nový kádr sedne a bude připravený na další kvalifikační cyklus,“ uvědomoval si Krakovčík a vyzdvihl zkušené hráčky jako Koplíkovou, Skálovou, Horáčkovou nebo Kuglerovou.

Sestřih utkání

Nizozemsko - Česká republika 4:0 (1:0)

Sestava ČR: Kuglerová (Marešová) – Danihelková, Honková, Koplíková, Nehodová, Odehnalová, Sedlačíková, Skálová, Soquessa, Horáčková, Ceremugová, Soušková, Šimková. Trenér Karel Krakovčík.

Foto: Radek Klier