19. 2. 2019

První zápas v Portugalsku devatenáctka prohrála

Česká futsalová reprezentace do 19 let odehrála v úterý večer první přípravné utkání v Portugalsku. Svěřenci trenéra Brůny prohráli 1:4.

 

Po první půli vedli domácí Portugalci 2:0. Jediný gól Čechů vstřelil čtyři minuty před koncem Buchta po asistenci Zajíčka.

Trenér týmu Martin Brůna vyzdvihl na úvod kvality soupeře: „Utkali jsme se s nejkvalitnějším soupeřem, se kterým jsme měli možnost poměřit síly v kategorii U19 a s jedním z nejlepších v Evropě. Portugalsko bylo technicky a takticky vynikající a my jsme se s jejich kvalitou srovnávali celý poločas, ve kterém jsme měli až moc velký respekt a nedokázali jsme při celoplošném presinku soupeře souvisle kombinovat.“

O přestávce musel kouč tým uklidnit. „Ve druhém poločase jsme přistoupili taktéž k presinku, kterým jsme se i s podporou velmi dobré obrany dokázali propracovat k velkým šancím. Bohužel naše koncovka byla při přečísleních i samostatných nájezdech na brankáře bez efektu. Ujala se až střela Buchty, ale věřím, že v případě kvalitnějšího řešení v šancích, které jsme měli, mohl být výsledek přívětivější,“ prohlásil trenér devatenáctky.

Sportovně však uznal, že na Portugalcích byla vidět práce s hráči od mladých kategorií oproti českým hráčům, kteří v některých případech berou futsal jako doplňkový sport. „Za bojovnost a defenzivní činnost musím kluky dnes pochválit, pokud přistoupíme ke středečnímu utkání jako ve druhém poločase, tak věřím, že můžeme být pro Portugalsko ještě více nepříjemní než v prvním mači,“ uzavřel Martin Brůna.

U19: Portugalsko - Česká republika 4:1 (2:0)

Branky: 2. Neves, 9. Daniel Costa, 23. Milton, 34. Tomás Paco - 36. Buchta (Zajíček).
Portugalsko: Bernardo Paco - Rui Moreira, Célio Coque, Hugo Neves, Tomás Reis - Martim, Francisco, Daniel Costa, Ricardo Pinto, Tomás Paco, Gustavo, Paulo Ferreira, Milton Dias, Rúben Góis. Trenér José Luís Mendes.
Česká republika: Lecjaks (Žežulka) - Buchta, Zajíček, Rajnoch, Havrda, Blahuta, Dziuba, Sita, Sekanina, Balog, Nečas, Špička, Štanglica. Trenér Martin Brůna.