5. 11. 2019

Prvním finalistou poháru jsou Teplice!

Chrudim vítězství v Poháru SFČR neobhájí. V úterý večer se z postupu do finále radovaly Teplice, které doma vyřadily obhájce trofeje po výsledku 2:1.

Do semifinále vstoupily oba týmy se soustředěnou obranou a čekalo se, komu se zadaří jako prvnímu. A byli to nakonec domácí, kdo se mohl v 8. minutě radovat. Chrudimští se dopustili chyby v podobě špatné přihrávky na vlastní polovině hřiště, což nemilosrdně potrestal Jiří Baran, který tak poslal svůj tým do vedení. Na palubovce se i nadále bojovalo o každý centimetr, ale na gólové hody to nevypadalo. ERA-PACK sice postupně získával herní převahu, ale v zakončení efektivní nebyl. Navíc hostům velmi překážel fantasticky chytající Jeronimo. První půle skončila těsným vedením domácích.

Druhá půle přinesla podobný obrázek. Hosté s přibývajícím časem zvyšovali tempo hry, ale brankář Jeronimo byl neúprosný. Na lámání chleba došlo až v závěru zápasu. A byly to znovu Teplice, které se radovaly. Ve 37. minutě se domácí vymanili ze sevření Chrudimi zásluhou Claudinhovo skvělé přihrávky na Teku, který se tak ocitl tváří v tvář brankáři Litviněnkovi. Se střelou si poradil mazácky a zařídil Svarogu extrémně důležité dvoubrankové vedení. Hosté poté přešli do hry v power play, která jim necelé dvě minuty před koncem nakonec i přinesla kýžený gól. Nic víc už ale soupeř nestihl a teplická hala mohla začít slavit postup do finále.

Jiří Baran, hráč Svarog FC: "Do zápasu s Chrudimí jsme nastoupili od začátku s jasným cílem. Drželi jsme taktiku od první do poslední minuty a štěstí nám přálo, když soupeř spálil několik svých velkých šanci. Jsem rád, že jsem dostal od trenéra důvěru od začátku utkání. Doufám, že jsem mu ji splatil a řekl si o další minuty v takto těžkých utkáních! Děkuji celému týmu za výkon. Teď se můžeme těšit na finále na své domácí palubovce."

Svarog FC Teplice - FK ERA-PACK Chrudim 2:1 (1:0)
Branky: 8. Baran, 37. Teka (Claudinho) – 39. Felipe (Koudelka).

Teplice si vítězstvím zajistily právo pořádat finálový zápas, který se uskuteční 10. prosince před kamerami ČT Sport.

zdroj: svarogfc.cz