18. 9. 2021

Radim Záruba před Vietnamem: Nic se nemění, chceme vyhrát

Česká futsalová reprezentace odehraje v neděli od 15 hodin klíčovou bitvu o postup ze základní skupiny MS 2021 v Litvě. V cestě za úspěchem stojí Vietnam. O soupeři, se kterým Češi ještě nikdy nehráli, jsme si povídali s Radimem Zárubou.

Radime, jak se cítíte před nedělním zápasem s Vietnamem o postup ze skupiny?

Teď už se cítím fyzicky dobře, i když den po zápase s Brazílií byl náročný. Nejenom, že nás utkání stálo hodně sil, ale museli jsme se ráno přesouvat a cestovat do Kaunasu. Ale zvládli jsme vše a teď už je to lepší. V neděli to bude ještě lepší. (usmívá se)

Jak se díváte na postupovou matematiku? Stačí vám neprohrát, ale předpokládám, že budete chtít hrát na výhru.

Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Pro nás se tím nic nemění, budeme chtít zvítězit za tři body a postoupit z druhého místa.

Co váš soupeř? Kde vidíte největší sílu vietnamského týmu, čím by pro vás mohli být nebezpeční?

Měli jsme zatím dvě videa, teprve se s nimi seznamujeme. Jsou rychlí, důrazní, silní na balonu a nedají metr prostoru. Bude to náročné, ale pokud budeme hrát náš chytrý futsal a dělat to, co máme, tak můžeme být úspěšní. A to třeba i rozdílem jako proti Panamě.

Našli jste na videu také nějaké jejich slabší stránky?

Brání osobně, s čímž se setkáváme u některých týmů i v lize. Je potřeba si pomoct bloky, narážečkami nebo cukačkami. V tom by mohla být naše hlavní síla.

Michal Pavlík, Ondřej Zlámal
Foto: Ivana Hošková