Češi začali parádně a v 7. minutě po trefách Záruby a Slováčka vedli 2:0. Dánský El-Ouaz sice snížil, ale vzápětí vlastní brankou vrátil Čechům dvougólový náskok. Dánové se však do přestávky dotáhli na dostřel, když v poslední minutě první půle proměnil desítku Jorgensen.

A po přestávce začalo být s českým týmem zle. Po trefách Badrana a Veise Dánové dokonce vývoj zápasu otočili a vedli 4:3! Jenže český tým už v historii mnohokrát dokázal, že umí otáčet zápasy. Dvě minuty před koncem srovnal při power play Seidler na 4:4 a Dány dorazil v poslední minutě, také při hře bez brankáře, Záruba. Tři body jsou doma!

Zápas byl hodně divoký, to uznal i trenér české reprezentace Tomáš Neumann: „Očekával jsem podobný průběh. Včera, i dříve, jsem na to upozorňoval nejenom kluky, ale i veřejnost. Dány jsem viděl v předkole kvalifikace a věděl jsem, že půjde o těžký zápas. Dánové jsou silní v osobních soubojích, a když se jim soupeř přizpůsobí, má to velmi těžké.“

Přitom start do utkání Čechům vyšel. „Utkání jsme začali dobře. Hráli jsme v pohodě a místo toho, abychom vedli pět-nula, tak jsme si nechali dát gól na jedna-dva. Nevím, co se v ten moment v hlavách hráčů stalo, ale najednou jsme se přizpůsobili dánské hře a přestali jsme běhat. Hráli jsme na velkém hřišti a v tu chvíli to byla voda na mlýn soupeře. Klobouk dolů před Dány, využili všeho, čeho mohli, a mále dospěli k vítězství. Zaplaťpánbůh, že se nám podařilo výsledek otočit. Chtěl jsem nechat první čtyřku odpočinout a nechtěl jsem soupeřům ukázat power play, ale bohužel na obojí nedošlo. Jsem rád, že se nám alespoň díky tomu podařilo vyhrát,“ oddychl si Neumann.

V závěru zápasu bylo vidět, že českému celku pomohla jejich chladná hlava. „Nevím, proč to nešlo takto dřív. To vědí asi jen sami kluci. Když jsem si bral time-out, a byly čtyři minuty do konce, tak jsem hráče upozorňoval, že pokud chceme zápas otočit, musíme z hlavy všechno vyhnat a otočit výsledek s chladnou hlavou. Naštěstí si to vzali kluci k srdci a mimo dvou branek jsme ještě měli čtyři další šance. Znovu opakuji, že nejsme důrazní v zakončení. Opět jsme měli mraky šancí, ale nejsme schopní vyřešit finální fázi,“ řekl trenér české reprezentace.

S Makedonií hrají Češi v neděli od 11.30 hodin. Dojde v české sestavě na nějaké změny? „Nad něčím přemýšlím, ale ještě si vše nechám projít hlavou,“ ujistil Tomáš Neumann a dodal: „Definitivně se rozhodnu až zítra dopoledne.“

Ve druhém utkání naší skupiny vyhrál Kazachstán nad Makedonií 3:0!

Česká republika - Dánsko 5:4 (3:2)

Branky a nahrávky: 6. Záruba (Belej), 7. Slováček, 15. vlastní (El-Ouaz), 38. Seidler (Kovács), 40. Záruba (Belej) - 11. El-Ouaz (Mengel), 20. Jorgensen (10 m pk), 24. Badran (Larsen), 33. Veis (Mengel).
Sestava ČR: Gerčák (Vahala ) – Záruba, Seidler, Belej, Slováček, D. Drozd, R. Mareš, Rešetár, Hrdina, Koudelka, Cupák, Kovács, Janovský. Trenér Tomáš Neumann.

Kvalifikační futsalový zápas ČR vs. Dánsko 5:4