13. 3. 2018

Reprezentace do 19 let hraje od čtvrtka do neděle Generali Cup

Vsetín bude znovu po roce hostit Generali Cup. Přípravný turnaj futsalových reprezentací do 19 let startuje ve čtvrtek. Češi se v základní skupině utkají s Ukrajinou a Francií.

Turnaj se hraje nově hraje od čtvrtku do neděle. Jednotlivé futsalové asociace totiž nechtěly hrát více zápasů v jednom dni. „Pro pořadatele to je komplikace, ale chápeme jednotlivé země, že chtějí hrát stejně, jako budou jednotlivé kvalifikace o postup na EURO,“ prozradil Miroslav Vokulič, který Generali Cup organizuje. Reprezentační devatenáctky čeká brzy vrcholná akce, a proto nechtějí přípravu podcenit.

Díky tomuto faktu dorazily na turnaj do Vsetína zajímavé země. „Když jsme posílali pozvánky s Otou Mestekem v deset dopoledne, tak hned po obědě jsme měli plno,“ vzpomínal na začátek roku Vokulič. Některé týmy museli organizátoři odmítat, což nikdy nebývalo. Ba naopak.

Turnaj by měl mít vysokou úroveň. „Vždy jsme chtěli pořádat turnaj mládežnických reprezentací a povedlo se. Vše se však odvíjí od mistrovství Evropy devatenáctiletých, které UEFA vyhlásila,“ řekl šéf turnaje. Sám Vokulič se těší na všechny zápasy Generali Cupu: „Líbí se mi, jak mladí hrají. Dávají do hry srdce a chtějí vyhrát za každou cenu. Náš tým bude jistě také silný. Martin Brůna s týmem pracuje velmi dobře. Poprvé u nás bude hrát Francie, Ukrajina nebo Rumunsko. Jsem na ně zvědavý.“

Všechny zápasy turnaje budou moct fanoušci sledovat živě na webu turnaje – www.generalicupvsetin.cz!

Program Generali Cupu 2018 ve Vsetíně

Čtvrtek 15. března: Slovensko – Maďarsko (16:45), Česká republika – Ukrajina (19:00).
Pátek 16. března: Slovensko – Rumunsko (16:45), Ukrajina – Francie (19:00).
Sobota 17. března: Maďarsko – Rumunsko (16:15), Česká republika – Francie (19:00).
Neděle 18. března: Zápas o 5. místo (10:30), Zápas o 3. místo (12:45), Finále (15:00).