Český tým sice nehrál v prvních minutách podle představ trenérů, přesto si velmi rychle vytvořil náskok, který rozhodl o osudu utkání. Už ve druhé minutě Vnuk doslova donesl do sítě Rešetárovu přihrávku a za pět minut to byl právě kapitán českého týmu, kdo po úniku z levé strany prostřelil Fernandeze v uruguayské brance.

Ve 13. minutě předvedl chytré zakončení Seidler a o minutu později zvýšil Záruba na poločasových 4:0. Po změně stran se do míče opřel Seidler a jeho dělovka zvýšila český náskok na pěti gólový! Uruguay po změně stran zvýšila aktivitu, dokázala si vynutit tlak a ve 27. minutě česká obrana poprvé na turnaji inkasovala.

Naši reprezentanti nebránili právě v rukavičkách, už ve 32. minutě nastřádali pět faulů a už o dvě minuty později nabídli soupeři první desetimetrový kop - 5:2. Tlak soupeře byl poměrně nepříjemný, byť měl český tým poměrně dobrý náskok. Více klidu obranné činnosti dala 39. minutě, kdy se při power play Uruguaye trefil přes celé hřiště do odkryté branky Rešetár. V závěru zahrávali Jihoameričané ještě jeden desetimetrový kop, míč si postavil Ordonqui a i napodruhé byl úspěšný.

Český trenér Tomáš Neumann měl po zápase z výhry radost: "Radost mi trochu zkazil konec utkání. Zápas měli dovést do vítězného konce úplně jinak. Mrzí mě zbytečné fauly. Nezachovali jsme chladnou hlavu a úplně nesmyslně jsme soupeři nabídli tři góly. Důležitý moment přišel za stavu pět-dva, kdy předvedl skvělý zákrok Libor Gerčák." V tu chvíli se lámal chleba celého zápasu. Češi se opět trápili v koncovce, i když vstřelili šest branek. "Nedaří se nám proměňovat další vyložené šance. Góly dáváme z toho, že jsme aktivní a silní v osobních soubojích. Utkání jsme mohli odehrát na nulu stejně jako v úterý," upozornil Neumann.

Češi mají ve čtvrtek volno. "Je to ideální. Odehráli jsme dva zápasy a dva zápasy máme před sebou. Přijeli jsme sem ukázat, že český futsal není stranou. Evropa i svět s námi musí i nadále počítat," zdůraznil kouč Čechů a pohovořil o pátečním duelu s Kostarikou: "Chceme se připravit zodpovědně. Může to být zápas o finále, ale i nemusí."

Po výhře 6:3 je český tým na druhém místě pořadí, jen o skóre za Brazílií. Do nedělního finále se probojují dva nejlepší týmy po základní části turnaje, což znamená, že k tomu stačí českému celku v pátečním utkání proti Kostarice nerozhodný výsledek. Ve čtvrtek má český tým po dvou odehraných zápasech na turnaji volno.

Česká republika - Uruguay 6:3 (4:0)

Branky a nahrávky: 2. Vnuk (Rešetár), 7. Rešetár, 13. Seidler (Vnuk), 14. Záruba (Vnuk), 24. Seidler, 39. Rešetár - 27. Pallero, 33. Ordonqui (10 m pk), 40. Ordonqui (10 m pk).
Česká Republika: Gerčák, Vahala - Janovský, Rešetár, Vnuk, Seidler - Cupák, Záruba, Drozd P., Slováček, Koudelka, Kovács, Černý, Drozd D. Trenér Tomáš Neumann.
Uruguay: Fernandez, Gaitan - de los Santos, Custodio, Sosa, Salgues - Pallero, Bruschini, Laurino, Sosa, Daguerre, Tangari, Ordonqui, Varietti.

Zdroj a foto: Radek Klier (eFutsal.cz)

Futsalové Grand Prix: Uruguay - Česká republika 3:6 (31. 1. 2018)