V prvním střetnutí nasadil chorvatský trenér do branky gólmana italské Pescary Mudronju, ale i další legionáře, z nichž je nejznámějším Dario Marinovič, hráč španělské Murcie.

Český tým šel do vedení po gólu Pavla Drozda ze 7. minuty a mohl své vedení ještě upevnit, ale nepodařilo se mu využít přesilovku po vyloučení domácího Periče ve 12. minutě. O pět minut později musel pro červenou kartu do šaten i náš Šarközy a v závěru chorvatské přesilovky Marič vyrovnal na poločasových 1:1.

Dvě minuty po zahájení druhé půle poslal domácí do vedení 2:1 jejich klíčový hráč Marinovič. Hrál se pohledný zápas a českému týmu se podařilo ve 29. minutě vyrovnat díky trefě Seidlera. Bohužel, hned vzápětí strhl vedení na stranu Chorvatů Duraš. Ve 33. minutě měl velkou, leč nevyužitou šanci na vyrovnání David Drozd.

V posledních minutách se český tým pokoušel při hře s vysunutým brankářem Vahalou zvrátit vývoj utkání, jenže branku již nevstřelil. Naopak, v poslední vteřině zápasu zvýšil do prázdné branky Postružin na konečných 4:2.

Odvetné utkání se hraje v neděli večer, s časem výkopu ve 21:00 hod.

Chorvatsko - Česká republika 4:2 (1:1)

Branky: 18. Marič, 23. Marinovič, 30. Duraš, 40. Postružin - 7. Drozd P., 29. Seidler.
Rozhodčí: Topič, Babič (oba CRO). ŽK: Perič, Hortvat - Cupák. ČK: Perič (12.) - Šarközy (17.).
Chorvatsko: Mudronja, Primič - Kosor, Jurlina, Marič, Duraš, Postružin, Marinovič, Perič, Horvat, Suton, Vukovič, Čekol, Sekulič. Trenér: Mato Stankovič.
ČR: Vahala, Němec - Cupák, Šarközy, Drozd P., Novotný, Křemen, Baran, Černý, Seidler, Drozd D., Holý, Vnuk. Trenér: Tomáš Neumann.

zdroj: eFutsal.cz