16. 7. 2019

Reprezentační trenér U21 povede v nové sezoně také Plzeň

Hledání nového trenéra pro sezonu je u konce. Do ročníku 2019/20 povede futsalisty Plzně bývalý reprezentant a současný trenér reprezentace U21 Marek Kopecký, který tak nahradí Davida Friče.

"Začátkem července mě zavolal Radek Lobo, jestli bych vzal angažmá v Plzni. Vzal jsem si týden na rozmyšlenou a nakonec jsem se rozhodl do toho jít,” líčí nový trenér, jak se jeho angažmá v Plzni upeklo.

Marek bude kromě Interobalu působit i nadále u české reprezentace U21, kterou vede už 5 let. "Těším se na novou výzvu. Plzeň je perspektivní tým s výborným zázemím kde se pracuje s českými hráči, a to je pro mě hodně lákavé,” reaguje na otázku, na co se v novém prostředí těší.

Díky velkému počtu mládežnických reprezentantů v plzeňském klubu má Marek o týmu dobrý přehled: "Dá se říct, že tým znám velmi dobře. Hodně kluků jsem trénoval v mládežnických reprezentacích i na klubové úrovni, s některými jsem ještě navíc i hrával.”

Po loňské, ne příliš povedené, sezoně je tedy před Západočechy nová vzva s novým trenérem, který má své cíle jasně dané. "V první řadě chci týmu dát jasný rukopis naší hry. Hrát atraktivni, celoplošný futsal plný pohybu a nasazení. Pokud hráči budou tvrdě pracovat, věřím v lepší sezónu pro Plzeň, než byla ta předešlá.”

Marek Kopecký je také bývalý velmi úspěšný reprezentant České republiky. Zúčastnil se dvou MS a tří ME. Byl také u zisku památné bronzové medaile na ME 2010 v Maďarsku. Mnoho úspěchu posbíral také v české nejvyšší soutěži, kde slavil v dresu ERA-PACKU Chrudim hned 8 mistrovských titulů!

zdroj: futsalplzen.cz