První poločas jste prohrávali 2:0. První gól padl po šikovnosti s přidaným štěstím Douglese Jr., k němuž se míč odrazil a pak krásnou střelou do horního rohu rozvlnil síť. Druhá branka padla po kolmici přes celou půli na zcela volného hráče. To by se asi stávat nemělo, že?
To by se určitě stávat nemělo. Neviděl jsem ještě záznam, ale nechali jsme tam hráče samotného na zadní tyči, který v pohodě skóroval. Byla to obrovská chyba z nekoncentrovanosti, která rozhodla zápas.

Do druhého poločasu jste vstoupili lépe. Prvních deset minut jste se snažili soupeře rozběhat a sami jste si i nějaké šance vytvořili. Kazachstán chvílema působil opařeným dojmem. Opět to byl úmysl vletět na soupeře hned po přestávce?

Neměli jsme už moc na výběr. V kabině jsme si řekli, že na ně zkusíme vlétnout a pokusit se vstřelit kontaktní gól.

V 11. minutě jste měli dvě slabší chvilky, když jste pustili Kazachy do šancí a ti rázem ožili. Reagoval trenér následnou power-play právě na zvýšenou aktivitu soupeře nebo osm minut před koncem přišel čas na závěrečný tlak v pěti?
My už jsme museli riskovat a z toho plynuly šance soupeře. Když se nám nepodařilo vstřelit branku ve 4 zkusili jsme hru v power-play, bohužel ani s tím jsme neuspěli.

Poslední gól, který vám vzal veškerou poslední naději na zvrat v utkání vstřelil Douglas Jr. do prázdné brány, když nejprve Lukáš Rešetár nezpracoval míč a poté ho Radim Záruba ztratil. To už byl zřejmě okamžik, kdy Vám muselo být jasné, že vás čeká baráž, že?
Ano, to už byl konec všech nadějí na přímý postup, ale s ohledem na vývoj prvního utkání bereme i baráž, kde se popereme o postup do Slovinska.

Na tribunách byla velmi slušná návštěva, která hnala domácí tým k vítězství. Hrál i tento faktor v konečném zúčtování roli?
Atmosféra na stadionu byla fantastická, ale myslím, že takovou roli nesehrála, všichni z nás už v takové atmosféře hráli. Podle mě rozhodlo proměňování šancí, Kazachstán vyhrál zaslouženě.

Nyní se vracíte do svých klubů, kde Vás společně s dalšími spoluhráči z Chrudimi čeká od 21. dubna play off proti Třinci. Budete mít v následujících dnech mírné „úlevy“, abyste se stačili aklimatizovat opět v domácích podmínkách?

Ano, trenér nám naordinoval po náročné kvalifikaci ve čtvrtek rehabilitaci a v pátek trénink v posilovně. Přes víkend nabereme síly a další týden se začneme připravovat na první utkání play-off.

zdroj: eFutsal.cz