28. 10. 2018

Rozhodlo skóre. Češi po výhře nad Finskem končí druzí

Turnaj ve Finsku se české futsalové reprezentaci povedl. Dvě výhry a remíza s Ruskem znamenaly konečné druhé místo, byť jen díky celkovému počtu vstřelených branek.

Český tým zvládl v neděli porazit Finsko, ale utkání bylo hodně zajímavé. „V prvním poločase jsme šli do vedení, i když měl soupeř daleko více šancí. Libor Gerčák nás několikrát podržel a byl klíčovým hráčem. Asi nezaslouženě jsme vedli. Jeden z ruských rozhodčích trochu na dálku pomáhal svému týmu. Některé výroky byly až nepochopitelné, což se ukázalo ke konci zápasu, kdy Michal Kovács kopal desítku, dal gól, ale hlavní rozhodčí ho po námitkách finské lavičky neuznal. To mě zarazilo,“ nechápal český reprezentant Tomáš Koudelka.

Nakonec Češi skončili o skóre druzí. I díky neuznané desítce, jen o počet vstřelených branek. „Nemáme se i tak za co stydět,“ zdůraznil Koudelka a ohlédl se za celým turnajem: „První zápas s Dánskem, ve vší úctě, jsme měli pod kontrolou. Dánové nehráli úplně futsal, byli spíše fotbaloví, ale i takové zápasy se musí zvládnout. Na Rusy jsme se těšili. Rozdali jsme si to s nimi ve vyrovnaném duelu. Šlo o skvělou zkušenost. Na poslední zápas jsem čekal více fanoušků, což mě trochu zklamalo. Jinak můžeme turnaj hodnotit pozitivně. Souboj o první místo jsme měli ve svých rukách. Měli jsme na vítězství, ale druhé místo je také pěkné.“

Finsko – Česká republika 1:4 (0:2)

Branky: 35. Hosio - 6. Vnuk, 17. vlastní, 39. Holý, 40. Seidler.
Sestava ČR: Gerčák, Vahala - Mareš R., Drozd P., Koudelka, Slováček - Holý, Seidler, Janovský, Vnuk - Cupák, Kovács, Záruba, Křivánek.

Foto: Radek Klier