23. 3. 2021

Rozhodnuto. Výkonný výbor SFČR ukončil 2. ligu i pohár

Výkonný výbor Svazu futsalu České republiky se rozhodl na svém čtvrtečním zasedání 18. března 2021 ukončit 2. ligu futsalu východ a západ, a také Pohár SFČR, který nedohrál ani kompletní osmifinále.

„VV SFČR schvaluje ukončení soutěží II. liga „západ“, 2. liga „východ“ a Pohár SFČR v ročníku 2020/2021, a to s ohledem na vývoj epidemické situace v ČR,“ píše se v Komuniké ze zasedání výboru.

O variantách dohrání či nedohrání obou soutěží se na půdě řídícího orgánu SFČR diskutuje již několik měsíců. Druhá liga futsalu západ stihla v letošní sezoně pouze tři kola. Východní skupina ani nezačala.

Pohár SFČR rozlosoval v polovině října své čtvrtfinále s tím, že se ještě nedohrál osmifinálová duel mezi Krupkou a Slavií Praha. Na zápasy už ale nedojde.

„Epidemická situace v naší republice je víceméně neměnná. Poslední dobou zaznamenáváme sice nižší denní nárusty nakažených onemocnění Covid-19, ale rozvolnění amatérského halového sportu tak, abychom odehráli soutěže 2. liga západ a 2. liga východ v nějakém přijatelném formátu, je bohužel téměř nemyslitelné. Navíc některé sportovní haly jsou školními zařízeními a ty jsou také nyní zcela uzavřeny. Některé sportovní haly se nám mění na očkovací centra či zahájily již ať plánované či neplánované rekonstrukce,“ řekla k ukončení druholigových soutěží členka Výkonného výboru SFČR Petra Panchartková.

1. FUTSAL liga žen, Dorostenecká a Juniorská liga mají zatím nejasno. „VV SFČR odkládá na dobu nezbytně nutnou rozhodnutí o pokračování soutěží 1. FUTSAL liga žen, Juniorská a Dorostenecká liga futsalu, a to s ohledem na vývoj epidemické situace v ČR,“ stojí v Komuniké.