Proti Portugalsku jsi hrál poprvé za U21. Kdy ses dozvěděl, že nastoupíš společně s U21 do zápasů? A byl jsi překvapený donominováním?
Tuším, že jsem se to dozvěděl před mým druhým tréninkem s U19. Byl jsem určitě rád za tuto donominaci, navíc se jednalo o první nominaci do U21, takže o to více mě to potěšilo.

Pro tebe to nebyla premiéra proti Portugalcům. S jakými pocity jsi nastupoval do zapasů před domacím publikem?
Do zápasu před domácím publikem jsem nastupoval uvolněně. Chtěl jsem si zápas užít a hlavně předvést, co ve mně je. Jen je škoda, že nedorazilo více lidí, protože tenhle dvojzápas si o to říkal.

Lišily se něčím přatelské zápasy proti Portugalské U19 v únoru letosního roku a zápasy odehrané teď za U21 doma?
Loňské zápasy s letošními se moc nelišily. Asi jediný rozdíl mohla být ta atmosféra, která byla loni v Portugalsku až elektrizující. Jinak co se týče pojetí hry Portugalců, tak ta se moc nelišila. Opět nám ukázali, jak jsou výborný v kombinaci a dále ve hře jeden na jednoho.

Jak bys zhodnotil ze svého pohledu zápasy s Portugalskem v Plzni a na Kladně?
Věděli jsme, že oba zápasy budou velmi náročné, hlavně fyzicky, což se naplnilo. V prvním zápase drželi balon hlavně Portugalci, ale nevytvořili si nějak drtivou převahu. My jsme si naopak vytvořili několik zajímavých šancí a je škoda, že jsme je nedokázali proměnit. Naopak Portugalci potrestali skoro každou naši chybu. Druhý zápas se odvíjel podobně. Šli jsme do zápasu s tím, že se pokusíme vstřelit první branku, ale místo toho jsme prohrávali v poločase 0:3. V druhém poločase jsme byli schopni si opět vytvořit nějaké šance a deset minut před koncem se nám podařilo vstřelit branku. Myslím, že oba tyto zápasy nám ukázaly, kde stále oproti týmům jako Portugalsko zaostáváme.

Autor: Lenka Šubčíková