23. 8. 2018

Rusové byli nad síly Čechů. Cesta akademiků končí ve čtvrtfinále

Česká akademická futsalová reprezentace ve čtvrtečním čtvrtfinále podlehla silném ruskému výběru 2:6 a na turnaji bude bojovat jen o páté místo.

Na Rusko Češi vyrukovali se zataženou obranou, která měla eliminovat silné ruské individuality a velkou ofenzivní sílu soupeře. Od začátku bylo vidět, že se Rusové nemohou do dobře pracujícího bloku dostat a v první desetiminutovce pracovali čeští akademici bezchybně. „Mohli jsme také udeřit, když Černý nastřelil obě tyče a Křemen šel zcela sám na branku, bohužel bez úspěchu,“ litoval trenér týmu Martin Brůna.

Poté přišla 11. minuta, kdy česý tým ztratil na útočné polovině míč a Rusové své přečíslení bezchybně zakončili. „Stále jsme byli nepříjemní a hrozili hlavně ze standardních situací. Bohužel, osm vteřin před koncem jsme inkasovali právě my z rohu a bylo zřejmé, že při síle soupeře se tento výsledek bude jen těžko otáčet,“ věděl Brůna a pokračoval v hodnocení: „Druhá polovina kopírovala tu první, když Rusové stále bušili do naší obrany. Přišly hrubé individuální chyby, které soupeř ihned dokázal potrestat. Vysunuli jsme obranu, ale dokázali jsme již pouze korigovat na konečných dva-šest.“

Senzace se tedy nekonala a Češi budou hrát o páté místo. Brůna soupeře pochválil: „Musíme sportovně uznat, že soupeř byl vynikající a pokud v těchto utkáních nevyužijeme své vypracované šance, soupeř každou naši chybu potrestá. My za toto utkání šli čtyřikrát sami na branku a také se dostali do několika přečíslení, bohužel bez kvalitního zakončení jsme nemohli pomýšlet na úspěch. Kluci však odpracovali dobré utkání, avšak kvalita byla na straně Ruska. Není konec a kluci si musí uvědomit, že musí bojovat až do konce a pokusit se vybojovat co nejlepší umístění pro Českou republiku. Věříme, že se poučíme z chyb a zítřejší utkání zvládneme.“

Český celek se v prvním utkání o umístění utká nejspíš s Polskem.

Rusko – Česká republika 6:2 (2:0)

Branky ČR: Sop, P. Drozd.
Sestava ČR: Janečka (Vavrek) – D. Drozd, P. Drozd, Černý, Baran, Mažári, Křemen, Kubát – Šipka, Jošt, Sop, Krajča, Kubelka. Trenéři Marek Kopecký a Martin Brůna.