6. 10. 2018

Senzace! Chrudim vyhrála a postupuje do elitní fáze

Téměř do roka a do dne. Chrudimští futsalisté svedli s ukrajinským týmem Prodexim Cherson důležitou partii o postup do elitní fáze. Šachovou partii rozhodl gólem až ve 39. minutě při power-play soupeře Matěj Slováček.

Od úvodní minuty se hrál velmi vyrovnaný zápas, který nenabízel příliš možností k ohrožení branky soupeře. Jak Chrudim, tak Cherson si dávali záležet na kvalitní defenzívě a vyčkávání na ideální moment k zaútočení. Z prvního poločasu tak stojí za to zmínit šance Claudinha či Roninha, druhý jmenovaný totiž ze standardní situace orazítkoval tyč chrudimské branky. Ani ERA-PACK se nezdráhal útočit, v největší příležitosti první půle neuspěli Éverton s Felipem.

Ani ve druhé půli se nehrál zcela zázračný futsal a bezbrankový duel tak směle plynul k nervóznímu závěru. Zhruba pět minut před koncem se ukrajinské mužstvo rozhodlo ke hře s brankářem na útočné polovině a následně i pro klasickou power-play ke vstřelení rozhodujícího gólu. Obrana Chrudimi si však se všemi herními variantami dokázala poradit a v čase 38:41 sama udeřila. Po nepřesné střele rozehrál brankář Litviněnko přesně na hlavu Matěje Slováčka, který jemnou tečí dostal balon do ukrajinské sítě.

Chrudimští závěrečný tlak Prodeximu zvládli na výbornou a díky čistému kontu Dmitrije Litviněnka zvítězili 1:0! V konečné tabulce jim tak patří druhá pozice za velkoklubem ze Španělska, všichni již směřují zrak k udělení pořadatelství a následnému losu, který se koná již příští týden!

MFC Cherson - FK ERA-PACK Chrudim 0:1 (0:0) 

Branka a nahrávka: 39. Slováček (Litviněnko).
Prodexim Cherson
: Savenko – Claudinho, Šoturma, Bilocerkivec, Korsun – Fetko, Skorij, Berbencev (C), Čudnov, Fumasa, Roninho, Lanko, Volianjuk.
FK ERA-PACK Chrudim:
 Litviněnko – Éverton, Max (C), Doša, Felipe – R. Mareš, M. Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Bagatini, Slováček.

Tabulka skupiny 2 PPts
1. Inter FS 3 9
2. FK ERA-PACK Chrudim 3 6
3. KMF Ekonomac Kragujevac 3 3
4. MFC Kherson 3 0

 

zdroj: fkerapack.cz