Úvodní dějství bylo hodně vyrovnané a místy i nervózní. První branky se fanoušci u livestreamu dočkali až v poslední minutě první půle. Sparta chybovala, když udělala šestý faul. K desítce se postavil slávista Ševčík a vymetl šibenici Rakvaagovy brány. Domácí ale stihli do konce první půle vyrovnat. Po pasu Brahimiho se radoval po efektní patičce Maicon - 1:1.

Sešívaným se výrazně povedla třetí desetiminutovka. Nejprve slovenskou akci Ševčíka s Ostrákem zakončil úspěšně druhý jmenovaný. Ve 27. minutě rozehrál Záruba roh na Leovského, ten míč posunul za sebe na Homolu a slávistický kapitán zvýšil na 3:1.

Pak převzali otěže hry sparťané. Dobře hrající Brahimi připravil gól před odkrytou bránu Křivánkovi, který se trefou na 2:3 stal nejlepším střelcem v historii derby pražských "S". Vyrovnání měl na noze Angellot, který vymíchal i Karpiaka, ale v jasné šanci trefil tyč.

Závěr utkání ovlivnila power play Sparty. Brahimi za stavu 3:2 nastřelil stehno bránícího Daniela a od něj doputoval míč do prázdné sparťanské brány - 2:4. Minutu před koncem vrátil Spartu do hry skórující Carlinhos, ale po další chybě pečetil postup Slavie střelou do prázdné brány Leovski. Domácí se ještě pět vteřin před koncem zmohli na úpravu skóre. Carlinhos snížil na konečných 4:5. Slavia tak oplatila svému rivalovi tři roky staré vyřazení ze čtvrtfinále play off a v semifinále narazí na Plzeň.

5. čtvrtfinále play off 1. FUTSAL ligy, Sparta Praha - Slavi Praha (30.4.2021)