24. 3. 2017

Šest trenérů uspělo a má UEFA B licenci

Maraton kurzu trenérské UEFA B licence zakončily zkoušky zkušební komise ve složení Tomáš Neumann, Antonín Plachý, Michal Stříž a Lukáš Růžička. Ty se konaly 28. ledna a 9. března 2017. Na vše navíc dohlížel komisař pro trenérské vzdělávání UEFA Piotr Maranda z Polska.

UEFA B licenci si za svůj výkon vysloužili trenéři Vlastimil Bartošek, Martin Brychta, Josef Cieslar, Karel Murin a Martin Rejžek. Podmínečně ji dostal i Pavol Gabaš, ten se však ještě musí zúčastnit doplňujícího kurzu trenérské A licence fotbalu.

Nárok na udělení UEFA B licence po roční praxi a přezkoušení má i dalších osm futsalových trenérů – Jaroslav Bílek, Jan Brič, Michal Holý, Tomáš Imlauf, Jaroslav Malec, Jiří Pechr, Petr Rathaus a Tomáš Štverák. Všichni tito trenéři ale získali licenci FAČR. Tu může získat i Martin Farář, ale s podmínkou odevzdání videa s hodnocením kondiční složky a detailů tréninku.

Jeden trenér zkoušky neudělal a čeká na opravný termín. Licenci nedostal také Luboš Burian, který odstoupil ze zkoušky a nerozhodl se pro možnost využití náhradního termínu.

Zkouškám přihlížel i pověřený komisař UEFA pro trenérské vzdělávání Piotr Maranda z Polska (třetí zleva). Na fotce jsou s ním zleva: Michal Stříž, Antonín Plachý (vedoucí úseku trenérského vzdělávání FAČR), Piotr Maranda, Lukáš Růžička (pracovník trenérsko-metodického úseku FAČR), Tomáš Neumann, Martin Průša.