8. 8. 2017

Simitči: Trénovat začínáme dnes, kádr je kompletní

První trénink čeká na pražskou Spartu v úterý. Ten den se sejde kádr, který nemá s tím loňským příliš společného, zato patří k největším favoritům pro příští sezónu!

Přerod Sparty jste jistě v průběhu léta sledovali. Většina hráčů z loňského kádru Sparty odešla, naopak ho doplnili hráči, kteří do té doby tvořili Benago, které v létě ukončilo svou činnost. Přišel i trenér Beni Simitči, který je podepsaný pod příchodem dalších posil, mezi nimiž ční naturalizovaný Brazilec s ázerbájdžánským občanstvím Amadeu.

A kádr „nové“ Sparty zahajuje přípravu na novou sezónu v úterý 8.8.2017. A v aktuálně kompletním složení! „Ano, budeme kompletní, všichni hráči, jejichž příchod jsme avizovali, budou k dispozici,“ říká trenér Beni Simitči. „I to je důvod, proč začínáme o týden déle, než ostatní,“ vysvětluje. Liga začíná pro Spartu televizním zápasem, který se hraje v úterý 5. září, na přípravu tak bude mít o pár dnů víc, než její konkurenti.

„V úvodu přípravy se zaměříme vyloženě na kondiční stránku. Až poslední týden se soustředíme na taktické věci,“ dal na styl přípravy nahlédnout jeho trenér. „Což ale také znamená, že do přípravných utkání půjdeme víceméně bez secvičených taktických věcí.“

O jaká přípravná utkání jde? Sparta už v pátek nastoupí v mělnické hale proti domácímu ligovému nováčkovi. „Dále bude naším soupeřem Zlej sen Liberec a poté vítěz pohárového zápasu Slavia - Wizards, to bude finále pražské části poháru,“ sdělil nám Beni Simitči.

I přes zmiňovaný silný kádr Sparty se stále vkrádá otázka, zda na klubových sociálních sítích prezentované posilování je končené. Prý není. „Ještě čekáme jednu posilu, ale kdy přijde zatím přesně nevím,“ naznačil sparťanský trenér Simitči.

Zdroj: efutsal.cz