5. 4. 2017

ŠkoFL9 2016/2017 - hoši

Sedmý ročník Školské futsalové ligy, mladší sestry populární Středoškolské futsalové ligy, vyvrcholil ve středu 5. dubna 2017 ve SH Žďár nad Sázavou za účasti žáků 7. tříd ZŠ SEVER Hradec Králové, ZŠ Jana Šoupala Ostrava a ZŠ Příbram-Březové Hory. V 9. třídách se dostavily: ZŠ Barvířská Liberec, ZŠ Jana Šoupala Ostrava, ZŠ Bednářova Brno a ZŠ Příbram-Březové Hory. Z titulů se radovali hráči Liberce a Příbrami.

FINÁLE ŠkoFL 2016/17

Středa 5. dubna 2017 od 9:00 ve SH Žďár nad Sázavou

Na finálový turnaj 7. tříd se nedostavila ZŠ Marjánka Praha i přes to, že o dni konání byli informováni na Konferenčním finále „západ“ a na webových stránkách. Z toho důvodu došlo ze strany koordinátora k okamžitému přelosování závěrečného turnaje, kdy 7. třídy hrály každý s každým ve tříčlenné skupině o celkové pořadí. Ostravská mláďata si jasně poradila s Hradečáky, aby pak po boji remizovala s Příbramí. A tak bylo vše otevřené až do rozhodujícího utkání mezi Příbramí a Hradcem, ve kterém ve druhé polovině utkání o svém vítězství rozhodli kluci z Hradce a obsadili tak za Ostravou druhé místo.

Superfinále 7.třídy:
F4-ZŠ Jana Šoupala Ostrava - E10-ZŠ SEVER Hradec Králové 7:1 (4:1)
F4-ZŠ Jana Šoupala Ostrava - B3-ZŠ Příbram-Březové Hory 2:2 (0:0)
B3-ZŠ Příbram-Březové Hory - E10-ZŠ SEVER Hradec Králové 2:4 (2:2)

1. místo ZŠ Jana Šoupala Ostrava
2. místo ZŠ SEVER Hradec Králové
3. místo ZŠ Příbram-Březové HoryMezi deváťáky se v 1. semifinále utkali žáci Liberce a Ostravy a po urputném boji to po skončení normální hrací doby skončilo 2:2, a tak muselo být o postupujícím rozhodnuto ze značky pokutového kopu. V této disciplíně byli šťastnější hoši z Liberce a postoupili do finále. Ve 2. semifinále na sebe narazily ZŠ Brna a Příbrami. Zde po vyrovnaném 1. poločase rozhodli o postupu třemi brankami hoši z Brna. Souboj o 3. místo byl velmi vyhrocený a to především ze strany chlapců z Ostravy, kteří nakonec neunesli porážku i v tomto utkání. Po skončení začal jeden z hráčů vztekle nakopávat míč mezi diváky, nesmyslně polili parketovou hrací plochu vodou a odmítli i společné foto, o které byli koordinátorem požádáni. Ve finále tak proti sobě nastoupili hráči Liberce a Brna. O tom, že se stali mistry ČR mezi 9. třídami rozhodli až v závěru tohoto velmi pohledného utkání, které nabízelo naprosto všechno.

Semifinále 9.třídy:
D8-ZŠ Barvířská Liberec - F4-ZŠ Jana Šoupala Ostrava 3:2 PK (1:2)
H3-ZŠ Bednářova Brno - B5-ZŠ Příbram-Březové Hory 5:2 (2:1)

zápas o 3. místo ŠkoFL 9:
F4-ZŠ Jana Šoupala Ostrava - B5-ZŠ Příbram-Březové Hory 2:3 (0:2)
finále ŠkoFL 9:
D8-ZŠ Barvířská Liberec - H3-ZŠ Bednářova Brno 3:1 (1:1)

1. místo ZŠ Barvířská Liberec
2. místo ZŠ Bednářova Brno
3. místo ZŠ Příbram-Březové Hory
4. místo ZŠ Jana Šoupala OstravaPo skončení posledního utkání proběhlo slavnostní vyhlášení, předávání pohárů a věcných cen, kterého se ujal reprezentační trenér hráčů do 21 let Marek Kopecký.

Nejlepší brankář 7. tříd - Pracuch Adam (Ostrava)
Nejlepší brankář 9. tříd - Vik Tadeáš (Liberec)
Nejlepší hráč 7. tříd - Bálek Matěj (Příbram)
Nejlepší hráč 9. tříd - Kamenský Miroslav (Brno)


Velké poděkování patří triu rozhodčích Tomáš Slanina, Radim Čep (Licence A) a Zdeněk Vala (Licence B). Dále Martinu Jarošovi za skvělou práci v roli časoměřiče a v neposlední řadě koordinátoru celého superfinále Kamilu Bednářovi.

Zdroj + foto - Kamil Bedná