Závěrečného turnaje se zúčastnilo šest škol rozdělených do dvou skupin. Vítězné týmy ze skupin postoupily rovnou do semifinále a druhé a třetí týmy se křížem utkaly ve čtvrtfinále. První zápas odehrála 4. ZŠ Plzeň proti Trutnovu a i přesto, že na jedné straně stála nejlepší hráčka a střelkyně turnaje Denisa Rancová a na druhé straně kombinačně nejlepší tým, skončil úvodní zápas turnaje 0:0.

V druhém zápase gól již padl, když další kombinačně vyspělý tým Třeboně remizoval s 10. ZŠ Plzeň 1:1. V třetím zápase nastoupila 4. ZŠ Plzeň proti Hradci nad Moravicí a celkem jednoznačně si poradila 4:1. Další zápas přinesl vítězství 10. ZŠ Plzeň nad Prostějovem 2:0. Pátý zápas byl zároveň posledním zápasem ve skupině A.

Trutnov vstupoval do utkání s vědomím, že musí nad Hradcem nad Moravicí vyhrát čtyřgólovým rozdílem. Toto už měl v šesté minutě prvního poločasu splněno, zápas dohrál v klidu a po výhře 7:0 postoupil z prvního místa do semifinále. Poslední zápas skupiny B přinesl podobný scénář, pouze Třeboni stačilo vítězství o 3 góly. Zápas skončil také 7:0 a Třeboň byla druhým semifinalistou.

První čtvrtfinále mezi Hradcem nad Moravicí a 10. ZŠ Plzeň nabídlo poměrně vyrovnaný zápas, avšak o něco byly přece jen lepší fotbalistky Plzně, které nakonec vyhrály poměrem 2:0. Druhé čtvrtfinále bylo jednoznačnou záležitostí 4. ZŠ Plzeň – Denisa Rancová čtyřmi góly dovedla svůj tým k vítězství 5:0.

V semifinálových duelech se předpokládaly vyrovnané zápasy, ale týmová hra zvítězila na individualitami, a tak Trutnov přehrál 10. ZŠ Plzeň 3:1, Třeboň porazila 4. ZŠ Plzeň 5:2. Z toho vykrystalizovaly zápasy o umístění. Souboj o třetí místo přinesl plzeňské derby a ve finále se hrál zápas Trutnova s Třeboní.

Před vrcholem turnaje se uskutečnil zápas o 5. místo. Dívky z Hradce nad Moravicí si zápas užily, nastřílely soupeři tři góly, přičemž Prostějov, kterému každý přál ať si v turnaji vstřelí alespoň jeden gól, si tento dílčí úspěch nakonec nepřipsal. V zápase o třetí místo přejela 4. ZŠ Plzeň svého soupeře 10. ZŠ Plzeň suverénně 5:0 a moc se těšila z bronzových medailí.

Finálový zápas byl opravdovým vrcholem turnaje. Třeboň se dostala do vedení 2:0, kdy jí hlavně v prvním poločase podržela nejlepší brankářka turnaje Magda Štichová. Do konce zápasu zbývaly čtyři minuty a vše vypadalo jednoznačně. Jelikož se ale zázraky dějí i na turnaji ŠKOFL, přišel neuvěřitelný obrat. Tři minuty před koncem Trutnov jako již poněkolikáté skvěle zakombinoval a snížil na 1:2. Po podobné akci pak bylo minutu před koncem vyrovnáno. A když už všichni byli nastaveni na prodloužení i možné penalty, přišlo dvacet vteřin před koncem rozuzlení celého turnaje. Trutnov dokonal senzační obrat, vyhrál 3:2 a po zásluze se mohl radovat ze zisku trofeje pro vítěze turnaje.