7. 6. 2022

Školská futsalová liga dívek zná své vítěze

V pátek 3. června se v Heřmanově Městci uskutečnil poslední letošní turnaj Školské futsalové ligy, konkrétně kategorie ŠkoFL9 dívky. Po dramatickém finále se vítězkami staly hráčky ZŠ Trutnov.

Závěrečného turnaje se zúčastnilo šest škol rozdělených do dvou skupin. Vítězné týmy ze skupin postoupily rovnou do semifinále a druhé a třetí týmy se křížem utkaly ve čtvrtfinále. První zápas odehrála 4. ZŠ Plzeň proti Trutnovu a i přesto, že na jedné straně stála nejlepší hráčka a střelkyně turnaje Denisa Rancová a na druhé straně kombinačně nejlepší tým, skončil úvodní zápas turnaje 0:0.

V druhém zápase gól již padl, když další kombinačně vyspělý tým Třeboně remizoval s 10. ZŠ Plzeň 1:1. V třetím zápase nastoupila 4. ZŠ Plzeň proti Hradci nad Moravicí a celkem jednoznačně si poradila 4:1. Další zápas přinesl vítězství 10. ZŠ Plzeň nad Prostějovem 2:0. Pátý zápas byl zároveň posledním zápasem ve skupině A.

Trutnov vstupoval do utkání s vědomím, že musí nad Hradcem nad Moravicí vyhrát čtyřgólovým rozdílem. Toto už měl v šesté minutě prvního poločasu splněno, zápas dohrál v klidu a po výhře 7:0 postoupil z prvního místa do semifinále. Poslední zápas skupiny B přinesl podobný scénář, pouze Třeboni stačilo vítězství o 3 góly. Zápas skončil také 7:0 a Třeboň byla druhým semifinalistou.

První čtvrtfinále mezi Hradcem nad Moravicí a 10. ZŠ Plzeň nabídlo poměrně vyrovnaný zápas, avšak o něco byly přece jen lepší fotbalistky Plzně, které nakonec vyhrály poměrem 2:0. Druhé čtvrtfinále bylo jednoznačnou záležitostí 4. ZŠ Plzeň – Denisa Rancová čtyřmi góly dovedla svůj tým k vítězství 5:0.

V semifinálových duelech se předpokládaly vyrovnané zápasy, ale týmová hra zvítězila na individualitami, a tak Trutnov přehrál 10. ZŠ Plzeň 3:1, Třeboň porazila 4. ZŠ Plzeň 5:2. Z toho vykrystalizovaly zápasy o umístění. Souboj o třetí místo přinesl plzeňské derby a ve finále se hrál zápas Trutnova s Třeboní.

Před vrcholem turnaje se uskutečnil zápas o 5. místo. Dívky z Hradce nad Moravicí si zápas užily, nastřílely soupeři tři góly, přičemž Prostějov, kterému každý přál ať si v turnaji vstřelí alespoň jeden gól, si tento dílčí úspěch nakonec nepřipsal. V zápase o třetí místo přejela 4. ZŠ Plzeň svého soupeře 10. ZŠ Plzeň suverénně 5:0 a moc se těšila z bronzových medailí.

Finálový zápas byl opravdovým vrcholem turnaje. Třeboň se dostala do vedení 2:0, kdy jí hlavně v prvním poločase podržela nejlepší brankářka turnaje Magda Štichová. Do konce zápasu zbývaly čtyři minuty a vše vypadalo jednoznačně. Jelikož se ale zázraky dějí i na turnaji ŠKOFL, přišel neuvěřitelný obrat. Tři minuty před koncem Trutnov jako již poněkolikáté skvěle zakombinoval a snížil na 1:2. Po podobné akci pak bylo minutu před koncem vyrovnáno. A když už všichni byli nastaveni na prodloužení i možné penalty, přišlo dvacet vteřin před koncem rozuzlení celého turnaje. Trutnov dokonal senzační obrat, vyhrál 3:2 a po zásluze se mohl radovat ze zisku trofeje pro vítěze turnaje.

Základní skupiny:

 • 4.ZŠ Plzeň – Trutnov 0:0
 • 10. ZŠ Plzeň – Třeboň 1:1
 • 4. ZŠ Plzeň – Hradec n/M. 4:1
 • 10. ZŠ Plzeň – Prostějov 2:0
 • Trutnov – Hradec n/M. 7:0
 • Třeboň – Prostějov 7:0

Čtvrtfinále:

 • Hradec n/M. – 10. ZŠ Plzeň 0:2
 • 4. ZŠ Plzeň – Prostějov 5:0

Semifinále:

 • Trutnov – 10. ZŠ Plzeň 3:1
 • Třeboň – 4. ZŠ Plzeň 5:2

O 5. místo:

 • Hradec n/M. – Prostějov 3:0

O 3. místo:

 • 10. ZŠ Plzeň – 4. ZŠ Plzeň 0:5

Finále:

 • Trutnov – Třeboň 3:2

Nejlepší brankářka: Magda Štíchová

Nejlepší hráčka: Denisa Rancová