Dane, jak se cítíš po prvním startu v reprezentaci a po premiérové brance?

Cítím se skvěle. Jsem rád, že jsem dostal šanci, a že jsem skóroval. Chci poděkovat klukům, protože to je hlavně jejich zásluha.

Na gól ti přihrál Tomáš Koudelka a hrál si ve čtveřici právě s chrudimskou trojkou. Jaká to byla zkušenost?

Byla to skvělá zkušenost. Vážím si toho, že mě trenér nasadil k těmto klukům, v podstatě k těm nejlepším. Mám se od nich pořádně co učit.

Byl jsi před utkáním nervózní, když si věděl, že to je první start, a ještě s takovými spoluhráči?

Trochu nervózní jsem byl. Kecal bych, kdybych řekl něco jiného. Poté, co jsem dal první dvě nahrávky, tak to ze mě spadlo a snažil jsem se hrát nejlépe, jak umím.

Sestřih utkání

Branky začaly padat až ve druhé polovině prvního poločasu. Co se dělo v té první, když bylo skóre 0:0?

Rakušané dobře napadali. Hodně s námi běhali, takže v tom jsme to měli těžké. V první půli jsme se docela hledali, ale myslím si, že ve druhém poločase jsme již hráli svou hru a jsme rádi, že to tam napadalo.

Motivuje tě první start a gól k tomu, abys ještě třeba více pracoval a stal se stabilní součástí reprezentačního týmu?

Určitě! Chci na sobě pracovat a musím tomu dát ještě více, abych se v reprezentaci udržel, protože to není vůbec jednoduché.

Povede cesta právě přes Bundesligu, nebo by ses chtěl třeba ukázat zpátky v Čechách?

To netuším. Musím pracovat tam, kde jsem a dávat tomu dto dvacet procent, abych i nadále zlepšoval svoje výkony, hrál stabilně Bundesligu a udržel se v reprezentaci.