9. 2. 2018

Skvělé! Ondřej Černý hlavním rozhodčím finále ME 2018!

Rozhodně sledujme finále ME! Český futsal v něm totiž bude mít hodně důležité zastoupení. Hlavním arbitrem sobotního souboje o zlato bude český rozhodčí Ondřej Černý, který spolu s chorvatským kolegou Sašou Tomičem povede duel mezi Portugalskem a Španělskem.

Ondřej Černý (nar. 11.4.1979) řídí utkání našich nejvyšších futsalových soutěží od sezóny 2005/2006 a v těchto dnech si může užívat svůj dosavadní vrchol. Krátce po skončení čtvrtečních semifinálových utkání se dozvěděl že to bude právě on, kdo spolu se Sašou Tomičem povede v roli hlavního rozhodčího finálový souboj letošního mistrovství Evropy mezi velkými rivaly, Portugalskem a Španělskem.

Osmatřicetiletý český rozhodčí je na svém třetím evropském šampionátu. V předchozích sezónách rozhodoval utkání ME 2014 a ME 2016, v obou případech mu byly svěřeny semifinálové souboje. Stejně jako na MS 2016 v Kolumbii, kde dirigoval boj Argentiny a Portugalska o postup do finále.

Z aktuálního pohledu je zajímavé, že při obou svých účastech na ME Ondřej Černý souboj mezi sobotními protivníky již soudcoval! Na ME 2014 to byl zápas o bronz (Portugalsko - Španělsko 4:8), během ME 2016 šlo o čtvrtfinálovou bitvu (Portugalsko - Španělsko 2:6).

Aktuálním šampionátem prochází zástupce českého futsalu úspěšně. S kolegou Tomičem odřídili dvě utkání, v základní skupině to bylo měření sil Portugalsko - Rumunsko, ve čtvrtfinále šlo o bitvu Portugalsko - Ázerbájdžán. Dvakrát se Ondřej Černý, objevil v "nevděčné" roli třetího rozhodčího; byl jím i při čtvrteční nervydrásající bitvě Kazachstánu se Španělskem.

V sobotu večer, kdy ve 20:45 hod. začne finále ME 2018 mezi Portugalskem a Španělskem, držme palce českému rozhodčímu, k nominaci ale můžeme gratulovat už nyní!

zdroj: eFutsal.cz