2. 12. 2019

Skvělé vítězství. Češi před zaplněnou Sarezou deklasovali Nizozemce

Čeští futsalisté odehráli v pondělí první přípravný zápas proti Nizozemsku. Zaplněná ostravská Sareza viděla vítězství Neumannových svěřenců 8:3.

V prvním poločase Češi na palubovce dominovali. Domácí futsalista Michal Seidler mohl slavit už v první minutě a jako by tím rozhodil nizozemskou defenzívu. Na 2:0 zvýšil David Drozd a další dvě trefy obstaral Slováček. Jedinou trefu Nizozemců v první půli obstaral Attaibi, ale na 5:1 zvýšil Záruba.

Po přestávce se však dařilo střelecky lépe soupeři. Holanďané snížili na 3:5, ale klid na domácí futsalky vrátil parádní ranou do šibenice Seidler – 6:3. Dvě minuty před koncem Češi skvěle kontrovali a po přihrávce Záruby vstřelil sedmou trefu Vnuk. Čtyři vteřiny před koncem pak zkompletoval hattrick Slováček - 8:3.

Trenér Tomáš Neumann mluvil o zasloužené výhře: „Od první minuty jsme chtěli na soupeře vlétnout. Povedlo se a brzy jsme vedli tři-nula. Vyzkoušeli jsme si spousty variant. Útočnou i obrannou power play. Měli jsme tam i spousty herních situací včetně standardek. Pro mě šlo o ideální modelový zápas, i když o modelový v uvozovkách. Soupeř byl kvalitní, ale my jsme byli jednoznačně lepší. Nizozemce jsme předčili v rychlosti a od první minuty bylo na hřišti jasné, kdo vyhraje.“

Sestřih utkání

Ohlasy aktérů

Česká republika – Nizozemsko 8:3 (5:1)

Branky: 1. Seidler (Vnuk), 3. D. Drozd (Koudelka), 6. Slováček (Koudelka), 17. Slováček (D. Drozd), 20. Záruba (Vahala), 35. Seidler (Holý), 38. Vnuk (Záruba), 40. Slováček (Seidler) – 11. Attaibi (Oojevaar), 25. Bouzit (Bouzmabou), 30. El Ghannouti (Zerouali).
Česká republika: Vahala (30. Hůla) – Vokoun, Záruba, P. Drozd, Černý, Holý, Slováček, Koudelka, Seidler, D. Drozd, Kovács, Janovský, Vnuk. Trenér Tomáš Neumann.
Nizozemsko: Kujik (De Wit) – Oualid, El Ghannouti, Zerouali, Bouzmabou, Bouraarassi, Makraou, Bouzit, Attaibi, Oojevaar, Martinus. Trenér Max Tjaden.

Futsal: Česká republika - Nizozemsko (2.12.2019)