12. 1. 2018

Smutná zpráva ze Zlína. Zemřel Lumír Kopecký

V hlubokém zármutku oznamujeme všem futsalistům, přátelům, spolupracovníkům a veřejnosti, že navždy odešel pan Lumír KOPECKÝ. Předseda Komise futsalu Zlínského kraje a člen Komise vnitřního auditu SF ČR.

Zemřel náhle 11. ledna 2018 v pozdních večerních hodinách ve věku 67 let při své oblíbené činnosti sportu na infarkt.

V sobotním druholigovém utkání Zlína s Tangem Hodonín uctí hráči památku na Lumíra Kopeckého minutou ticha.

Ze života Lumíra Kopeckého...

Československý reprezentant v sálové kopané a účastník 1. mistrovství světa konaného v květnu 1982 v Sao Paulu Brazílie. Tehdy reprezentoval jako 32letý hráč Svitu Otrokovice, mistrovského týmu ze stejného roku. Své hráčské schopnosti a aktivní činnost, ve které se pohyboval od začátku „Líného míče“ Mladého světa v roce 1976, následně pak předával jako aktivní funkcionář v řídících orgánech. Nejdříve Svazu sálového fotbalu Československé republiky, České republiky, kde byl předsedou různých komisí a od roku 1996 jako zakladatel Celostátní ligy i předsedou ligové komise. Po několika letech byl pak zvolen předsedou Svazu sálového fotbalu – futsalu ČR a i aktivním místopředsedou Evropského svazu U.E.F.S.

Po MS 2003 v Paraguay a neschválené účasti reprezentace výběru ČR na ME v roce 2004 se stal po VH předsedou jedné části Svazu sálového fotbalu – Futsalu. Rozdělení nesl těžce a proto po několika letech pak společně se svým krajem přešel pod Futsal FIFA a zde aktivně pracoval až do posledního dne svého života. V podobě osoby Lumíra Kopeckého nám navždy odešla legenda a velká část této sportovní rodiny FUTSALU a je jedno jestli pod hlavičkou sálového fotbalu nebo FIFA.