Dlouho očekávaný souboj dvou nejlepších týmů soutěže se hrál pod taktovkou kanonýra Olympiku Jiřího Vokouna. Nejlepší střelec ligy nasázel do sítě libereckého nováčka hattrick a rozhodl tak o vítězství Mělníku v poměru 3:1. Lídr tabulky si díky Vokounovi vypracoval třígólový náskok, který hosté korigovali až v závěrečné minutě zásluhou Ondřeje Vlacha. Olympik tak čtyři zápasy před koncem navýšil svůj náskok na čele už na osm bodů a už v příštím kole může za určitých okolností slavit postup do první ligy! „Jsme rádi, že jsme vyhráli. Doufám, že takový náskok prohospodařit nejde. Ale nesmíme nic podcenit, musíme hrát stále stejně a dotáhnout povedenou sezonu do konce," prohlásil pro Mělnický deník hrdina utkání Jiří Vokoun.

Ve druhém pátečním utkání přivítalo třetí Jerigo šesté Hradiště. Západočeské derby nakonec vyznělo pro plzeňský celek, který se po výhře 4:2 přiblížil druhému Liberci na rozdíl dvou bodů. Hosté přitom odehráli velmi dobrý první poločas a do kabin odcházeli s vedením 2:1. Po změně stran však žlutočerní přidali, vytvořili si územní převahu a třemi brankami duel otočili na svou stranu.

Další tři zápasy se odehrály v sobotu. Důležité utkání zvládli osmí Wizards, kteří udolali 4:3 desátý Betis a v podstatě už mohou slavit záchranu. To kadaňští futsalisté si připsali pátou porážku v řadě a budou mít co dělat, aby se vyhnuli pádu do divize. Severočeši přitom měli zápas rozehraný klidně i na vítězství. Ještě čtyři minuty před koncem vedli, ale při power-play Pražanů vyrovnal Zbyněk Vácha a necelé dvě minuty před závěrečným hvizdem uklidil na vzdálenější tyči nastřelený míč do sítě Uher.

Důležitý záchranářský souboj se hrál také v Mladé Boleslavi, kde předposlední Malibu uhrálo s devátou Bocou remízu 3:3, která toho zejména pro domácí mnoho neřeší. Boleslavští přitom byli blízko výhry, když se v předposlední minutě strhli z desetimetrového kopu vedení na svou stranu, ale Boca při následné power-play půl minuty před koncem vyrovnala.

To chomutovští i kladenští futsalisté už mohou dohrávat sezónu celkem v klidu. Jejich vzájemný souboj skončil remízou 4:4, když Kladenští ve druhé půli otočili nepříznivý stav, ale Baník gólem v samotném závěru vydoloval zasloužený bod.

Poslední zápas kola se odehrál v Krásném Březnu, kde se utkal poslední Combix se čtvrtým Jabloncem. Cílem hostujícího týmu bylo udržet kontakt se třetím Jerigem a to se mu také bez problémů povedlo. Jablonečtí zvítězili, i díky čtyřem zásahům Petra Mečíře, vysoko 8:1. Ústecký celek si tak definitivně podepsal sestupový ortel.

Výsledky 18. kola:

Olympik Mělník - Zlej se(n) Liberec 3:1 (1:0)
Branky: 15. Vokoun (Trubička), 31. Vokoun, 35. Vokoun (Novák) – 40. Vlach (Benek)

Jerigo Plzeň - HERD Hradiště 4:2 (1:2)
Branky: 9. Lenk (Malý), 27. Vohrna (Bednář), 35. Malý (Pekník), 37. Vitouš (Bednář) – 3. Hibler, 17. Eisenreich

Wizards Praha - Betis Kadaň 4:3 (2:1)
Branky: 11. Vašovský (Imlauf), 17. Imlauf, 37. Vácha, 39. Uher – 12.??, 24. Vacan, 32. Habradek

Baník Chomutov - FK Kladno 4:4 (1:0)
Branky: Nový 2, Kopta, Novák – Veselý, Caizl, Fujdiar, Kaválek

Malibu Ml. Boleslav - Boca Chotěboř 3:3 (2:1)

Combix Ústí n/L. - GMM Jablonec 1:8 (0:4)
Brankáři: 38. Čisár (10 m kop) – 1. Mečíř (Holický), 11. Jákl (Burza), 17. Mečíř (Hypius), 19. Holický (Haunold), 27. Burza (Haunold), 29. Mečíř (Holický), 37. Mečíř (Burza), 37. Haunold (Burza)

zdroj: eFutsal.cz