2. 5. 2021

SOUHRN TÝDNE: Derby se protáhlo na pět zápasů. Ostatní série byly krátké

Uplynulý týden definitivně uzavřel čtvrtfinále play off 1. FUTSAL ligy. V nejkrásnější a nejdramatičtější sérii postoupila Slavia Praha, která v pátém rozhodujícím utkání otočila sérii se Spartou. Chrudim, Teplice i Plzeň postoupily v nejkratším možném termínu. Vyhrály na tři zápasy.

Jako první dotáhla postup Chrudim, která v pondělí doma porazila Liberec vysoko 12:1. „Podali jsme excelentní výkon! Zároveň chci pogratulovat libereckému týmu za způsob, jakým zápasy hráli. Snažili se hrát dopředu, což dokazuje fakt, že skórovali ve všech třech zápasech. Jsem si jistý, že posbírali zkušenosti, které v budoucnu využijí ve prospěch svého týmu. Jejich vystupování v hale i mimo ni byla skvělá po celou sezonu a přeji si, aby se klub každoročně rozrůstal. Gratuluji jim ke skvělé sezoně,“ vzkázal trenér východočeských futsalistů Felipe Conde.

Druhým semifinalistou v pořadí se stal celek Svarog FC Teplice. Severočeši ukončili sérii přesvědčivou úterní výhrou 7:1 nad Helasem Brno. „Třetí utkání již bylo nad naše síly a sportovně musím uznat, že jsme na Teplice již nestačili,“ uznal brněnský trenér Tomáš Galia. Teplice se v semifinále mohou těšit právě na Chrudim, kterou doma v základní části dokázali porazit 2:0, čímž soupeři sebrali výhru po dvaadvaceti kolech.

Tři nula na zápasy postoupila i Plzeň. Interobal nejprve vyhrál v pondělí druhý zápas série 6:0 na hřišti Mělníka. Svůj postup pečetil ve čtvrtek po domácí výhře 4:0. „Postoupit byla povinnost, ale do ideálu to mělo daleko,“ řekl kouč Západočechů Marek Kopecký a pokračoval: „Mělník odehrál hlavně tady u nás velmi dobré zápasy, co jsem spíš čekal, že my budeme doma dominovat. Věřím ale, že s kvalitnějším soupeřem poroste i naše kvalita. Teď si musím odpočinout a od neděle se začneme připravovat na semifinále.“

Sparta vedla v sérii nad Slavií 2:1, ale středeční mečbol v Edenu neproměnila. Sešívaní zvládli vyrovnanou bitvu 2:1, kterou rozhodli v páté minutě prodloužení. O postupu se tedy rozhodlo až v pátek. V posledním možném termínu hostila Sparta Slavii. Hosté celou vedli, a i když Sparta dotahovala, už se jí to nepodařilo. Rozhodla závěrečné power play a Slavia zvítězila těsně 5:4.

„Děkuji celému týmu za fantastickou sérii. Obětavost, soudržnost a vůle byly obdivuhodné aspekty, které tým ukázal, a ještě doufám ukáže dál. Jsem na celé mužstvo hrdý a pyšný. Jediným utkáním série, kdy asi skutečné vyhrál lepší tým bylo to čtvrté, proto jsme zaslouženě postoupili dál,“ řekl prezident Slavie Daniel Kolman.

I rival Beni Simitči vyřazení přijal: „Po zápase jsem pogratuloval všem ze Slavie, protože tak se sparťani chovají, ke gratulacím není co dodat. Určitě nevyhrál lepší tým, vyhrál šťastnější. Paradoxem je, že v pátek jsme prohráli zápas, kde jsme měli nejlepší výkon v celé sérii.“

| Více informací na ligovém webu

Foto: Foto Pavel Jiřík ml.