24. 5. 2019

Sparta má první finálový bod. Teplicím dala šest branek

Finále play off VARTA futsal ligy zahájila lépe pražská Sparta, která dokázala v pátek večer zvítězit v Teplicích 6:1 a v sérii tak vede 1:0 na zápasy.

Sparta zahájila zápas mnohem lépe a po trefách Grbeši a Hrdiny vedla 2:0. Teplice snížily povedenou ranou Claudinha, ale to bylo z jejich strany vše. Do přestávky zvýšil na 3:1 svou druhou trefou sparťan Hrdina.

Po přestávce Sparta pokračovala v dominanci. Svarogu se nedařilo ani během power play. Skóre na konečných 6:1 navýšili Novak, Wilde a Seidler.

Tomáš Šebl, vedoucí týmu Svarog FC: "Z naší strany to bylo hrozně křečovitý. Dělali jsme příliš mnoho individuálních chyb, které kvalitní soupeř, jako je Sparta, samozřejmě potrestal. Produktivita, která se nás držela celou sezonu, tentokrát neexistovala. Spálili jsme hodně šancí. Nedařila se nám ani hra v power play. Nezbývá než zvednout hlavy a soustředit se na druhé finále."

Antonín Hrdina, hráč Sparty: "Tým dnes šlapal jako švýcarské hodinky, zaslouženě jsme urvali výhru a vedení v sérii na naši stranu. Také bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nás podporují i na cestách. Bez nich by to nešlo. Pokud budeme pokračovat v nastoleném tempu, pevně věřím, že titul bude náš."

Svarog FC Teplice - AC Sparta Praha 1:6 (1:3)

Branky: 15. Claudinho (Taverna) – 8. Grbeša (Novak), 11. Hrdina (Vnuk), 15. Hrdina (Vnuk), 25. Novak (Wilde), 34. Wilde (Seidler), 38. Seidler.
Stav série: 0:1.

Foto: Radek Klier