31. 10. 2019

Sparta v televizním utkání rozstřílela Teplice. Seidler dal hattrick

V předehrávce 7. kola VARTA futsal ligy hostila pražská Sparta ve čtvrtečním televizním utkání Teplice. Zápas skončil vysokou výhrou domácích 9:1.

Když Rodrigo Taverna v 17. minutě snížil na 1:2, zdálo se, že hosté ještě dokážou se zápasem něco udělat, ale opak byl pravdou a David Seidler to hned naznačil svým druhým gólem, kterým zvýšil na 3:1.

Ve druhém poločase za stavu 1:5 běloruský kouč Torčilo odvolal brankáře a poslal na hřiště pátého hráče, jenže brankář Ondřej Vahala zlikvidoval střelu Davida Černého a přes celé hřiště do opuštěné teplické branky přidal šestý gól. Soupeř už se pak nezmohl na větší odpor a dostal další góly. V závěru se pak ještě po druhé žluté kartě nechal vyloučit Ossorio a Seidler završil hattrick.

Beni Simitči, trenér AC Sparta Praha: „Pro výhru a takový výsledek jsme udělali maximum, i když nám chyběli Wilde s Gerčákem, tak se ukázalo, že jedna až dvě absence by neměly být tak citelné, pokud to nebude dlouhodobě a v play-off samozřejmě. Myslím si, že nakonec se dostali do hry všichni i junioři, kteří se dokonce dostali do zakončení. Chceme první místo, takže budeme dělat všechno pro to, abychom se tam vrátili.“

Michal Hůla, brankář Svarog FC: „K zápasu se Spartou nemám co říct. To, co jsme předvedli, nemá s futsalem nic společného. Každý hráč by si měl sáhnout do svědomí, jestli na hřišti odvádí stoprocentní práci. Takhle to dál nejde a musíme změnit úplně všechno! V úterý s Chrudimí máme, co od vracet, protože to, co jsme na Spartě předvedli je ostuda, nic víc.“

AC Sparta Praha - Svarog FC Teplice 9:1 (3:1)
Branky: 9. Amadeu (Seidler), 14. Seidler (Drahovský), 19. Seidler, 26. Drahovský (Grbeša), 29. Křivánek (Rick), 33. Vahala, 35. Kocič (Novak), 37. Drahovský (Seidler), 39. Seidler (Drahovský) – 17. Taverna (Claudinho).

zdroj: acspartafutsal.cz