2. 9. 2020

Srbové přípravu odřekli. Tomáš Neumann nominoval na soustředění

Česká futsalová reprezentace se měla 21. a 22. září utkat ve dvou přípravných zápasech doma se Srbskem. Jenže soupeř dnes obě utkání zrušil. Do Čech nepřiletí. Reprezentační výběr tak absolvuje v Plzni od 18. do 22. září soustředění.

"V dnešní době musí člověk očekávat úplně vše," komentoval zrušení zápasu soupeřem trenér Tomáš Neumann a pokračoval: "Kdo ví, zda se vůbec odehraje baráž. Co bude po Novém roce, kdy máme hrát kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy, taky nikdo neví. Zrušení přípravných duelů je nešťastné, ale těžko ovlivnitelné. Je to komplikace, ale podle mě to bude stejné u všech. Francie také zrušila utkání se Slovenskem."

Podle Neumanna si nezahrají ani Chorvaté: "Sleduji i soupeře. Pravděpodobně půjdeme oba do baráže z voleje. My se s kluky nyní rádi sejdeme na čtyřdenní soustředění. Budeme se připravovat, jak nejlépe umíme. V dnešní době koronavirus ovlivňuje úplně vše a může se sportem dost zahýbat. Problémy má nejen futsal, ale i fotbal a další sporty."

Do Plzně tedy Tomáš Neumann povolal šestnáct hráčů. Mezi nimi dva úplné nováčky - Plzeňáka Tomáše Buchtu a slávistu Jana Homolu.

Nominace ČR

Náhradníci: Lukáš Křivánek (Sparta Praha), Lukáš Němec (Plzeň), Jan Křemen (Slavia Praha), Dušan Künstner (Plzeň), Antonín Hrdina (Sparta Praha), Ivan Šarközy (Helas Brno).