14. 3. 2023

STREAM: České futsalistky odehrají se Švédskem první zápasy roku

Česká ženská futsalová reprezentace se poprvé v tomto roce sešla v Kadani, kde se od pondělí chystá na dva přípravné zápasy proti Švédsku. Čtvrteční dopolední i páteční podvečerní můžete sledovat živě na našem YouTube.

Se Švédkami se český výběr utkal v historii čtyřikrát. V roce 2018 na severu Evropy Češky remizovaly 2:2 a prohrály 1:2. O rok později se hrálo v Hodoníně znovu. Český tým nejprve prohrál 3:5, ale v odvetě poprvé Seveřanky porazil 4:3. Nyní jsou na řadě další dva souboje. Tentokrát v Kadani.

Michal Odehnal (trenér reprezentace): "Na první letošní akci jsme pozvali relativně téměř zcela nový tým. Tým je složený z hráček první ligy, které v průběhu sezóny podávaly dobré výkony. Nominaci jsme dělali i s ohledem na doporučení jednotlivých trenérů týmů. Chtěli jsme prakticky z každého týmu minimálně jednu hráčku, což se nám relativně podařilo. Bohužel finální nominace opět není bez komplikací a museli jsme udělat hned několik změn. Změny byly kvůli pracovním povinnostem, zdravotním komplikacím, ale i z důvodu neuvolnění hráček z týmů velkého fotbalu. Většina holek je na začátku své futsalové kariéry a zatím nemají jak zkušenosti s mezinárodním srovnáním, tak celkově se futsal učí. Nyní máme dva dny na to, abychom holky naučili základní taktické věci a alespoň částečně jim ukázali standardní situace. Nicméně si myslím, že nominované hráčky jsou individuálně šikovné a je na nich vidět, že se chtějí učit a zlepšovat se. Na utkání samotné se těšíme a věříme, že se zvládneme připravit dle možností natolik, že náš výkon bude dobrý a bude právě příslibem do nového cyklu před další kvalifikací."

STREAM Česko - Švédsko | ČT 10:30 h.

STREAM Česko - Švédsko | PÁ 18:00 h.