10. 3. 2023

Stream: O Superpohár 2. Futsal ligy se v neděli utká Chomutov s Žabinskými Vlky

Oba celky suverénně vyhrály svou skupinu 2. Futsal ligy. Nyní se spolu utkají o absolutního vítěze druhé ligy ve finále Superpoháru. Letos připadlo pořadatelství na vítěze západní skupiny. 

FC Baník Chomutov tedy přivítá v neděli na své palubovce nejlepší tým východní skupiny - Žabinské Vlky Brno. Zatímco domácí Severočeši ještě nikdy nejvyšší soutěž nehráli, Jihomoravané už zkušenost mají. Letos si oba celky vybojovaly právo být členy společnosti nejlepších českých týmů v 1. Futsal lize. 

Ani jeden z těchto týmů ještě finále Superpoháru 2. Futsal ligy nehrál. V loňském roce jsme viděli v Olomouci velké drama, které došlo až do penalt. Nakonec SKUP Olomouc porazil Spartak Perštejn a zapsal se do historie Superpoháru zlatým písmem. Oba celky se navíc v 1. Futsal lize prezentují velmi dobře. Perštejn si zahraje play off, Olomouc o něj zabojuje v posledním kole základní části.¨

Stream z finále Superpoháru 2. Futsal ligy | NE 19:00

Finále Superpoháru 2. Futsal ligy 2023

NE 12. března 2023 | 19:00 h. | MSH Chomutov
FC Baník Chomutov - Žabinští Vlci Brno

Ohlasy před zápasem

Jan Brič (trenér Chomutova): "V neděli nás bude pravděpodobně čekat zatím nejtěžší zápas sezóny. Víme, že soupeř byl v uplynulém ročníku téměř bez prohry a svou kvalitu nám jistě předvede. My to bereme jako takovou malou generálku před nadcházející sezónou, která by nás měla trochu prověřit. Víme, že v 1. Futsal lize už nebude slabších soupeřů. Na zápas se pokusíme co nejlépe připravit, budeme chtít hrát naši hru, kterou jsme až na výjimky předváděli po celou sezónu. Věřím, že přijde co nejvíce fanoušků, kteří si zápas užijí tak jako my, a poženou nás kupředu."

Michal Letzel (předseda ŽV Brno): "Zápas, na který jsme se těšili, se pro nás bohužel stává velice problematickým, jelikož máme velké množství zraněných hráčů a v tuto chvíli vůbec nevím, kdo bude schopen nastoupit. Uvidíme, jak to dopadne, ale vzhledem k výše zmíněnému je favoritem zcela jasně domácí tým."

Superpohár 2. Futsal ligy - přehled vítězů

2022 SKUP Olomouc
2021 nehrálo se (Covid-19)
2020 nehrálo se (Covid-19)
2019 Dynamo PCO České Budějovice
2018 FTZS Liberec
2017 AC Gamaspol Jeseník
2016 AC Gamaspol Jeseník