10. 10. 2018

Středoškolské a školské futsalové soutěže začaly nový ročník

Organizátoři Školské a Středoškolské futsalové ligy nachystali během září ročník 2018/2019. Ten se po zářijovém sběru přihlášek již rozlosoval, školy již domlouvají první turnaje tak, aby nakonec soutěže vyvrcholily Superfinálovými turnaji první dubnový týden.

Jako první se musí odehrát několik kol tzv. lokálních turnajů v rámci měst, okresů a krajů, ze kterých nejlepší školy postoupí do divizních finále. „Divizí máme v každé soutěži celkem osm. Základní kola by se měla odehrát do konce pololetí, abychom na konci ledna a v průběhu února mohli sehrát Divizní finále,“ vysvětlil postup soutěže hlavní koordinátor projektu Petr Havlík.

Postupující z divizí si následně zahrají konferenční finále západu a východu republiky, odkud nejlepší dva týmy zamíří do již zmiňovaného Superfinále. To se opět odehraje v prověřené hale ve Žďáře nad Sázavou.

Letošní účast škol je opět parádní! Posuďte sami. Středoškolská futsalová liga čítá přes 230 chlapeckých a 50 dívčích týmů. Školská futsalová liga 9. tříd má více jak 150 chlapeckých a 22 dívčích celků a ta samá soutěž, ale o kategorii níž 7. tříd, má 130 chlapeckých a 12 dívčích mančaftů. To je celkem 597 týmů z celé republiky!

„Největší zastoupení mají tradičně Středočeský kraj a oba moravské regiony. Jsem rád, že spousta škol se hlásí pravidelně, některé dokonce i před oficiálním vyhlášením přihlášek,“ prozradil Havlík, který nad losem strávil několik dlouhých podzimních večerů.  „Vždy je lepší, když se přihlásí z jednoho místa více škol, los se dělá lépe, než když se v okruhu čtyřiceti kilometrů nenajde dostatek týmů a je nutno cestovat poněkud dále. Pevně věřím, že jsme opět nachystali dobrou a atraktivní soutěž,“ uvedl.

„Chtěl bych popřát všem školám hodně sportovních úspěchů a rád bych poděkoval všem kolegům na divizích, kteří se se mnou o soutěž, a zejména o organizaci finálových turnajů, starají,“ vzkázal Havlík.