6. 4. 2017

SUPERDOTAZNÍK č. III: Jan Vavrač – AC Gamaspol Jeseník

Před pátečním finále Superpoháru II. lig futsalu jsme poslali dotazník i několika aktérům tohoto zápasu. Pokračujeme v Jeseníku Janem Vavračem.

Jak jste si užil letošní sezonu II. futsalové ligy?

Myslím, že II. liga byla poměrně vyrovnaná, a já jsem rád, že jsme to zvládli. Vyhráli jsme vše, kromě dvou zápasů, a to je hodně solidní. Přiznávám, že jsem u sebe i většiny spoluhráčů cítil ztrátu motivace a s dobrými výsledky do toho pak ještě vstoupil pocit uspokojení. Ale ano, celkově jsem si letošní sezonu užil, vždyť jsme cíl splnili, takže to snad ani nemůže být jinak.

Co bylo podle vás klíčové pro postup do první ligy?

Klíčové pro nás bylo, že jsme zvládli oba duely s Vyškovem a domácí zápas s Baníkem. Taky bylo směrodatné, že náš brankář Martin Růžička měl stálou formu celou sezonu a pokud se nám nedařilo směrem dopředu, tak Růža byl vzadu vždy jistota.

Který zápas se vám osobně povedl nejvíce?

Myslím, že domácí zápas s Vyškovem, ale zápas se nám povedl hlavně týmově. Hosté přijeli jako vedoucí tým soutěže, a to nás nahecovalo. Nešlo ani tak o tříbrankové vedení za tři minuty, soupeře jsme herně úplně přejeli.

Který duel naopak hodnotíte negativně?

Určitě v Hodoníně. Přišlo uspokojení, Baník ztratil v Brně a my jsme měli jasné první místo. V podstatě nám v tom utkání nevycházelo nic, nebylo se na čem chytnout. Reakce z Hodonína o třech hráčích z A-týmu pak byla zábavná, ale za náš přístup jsme si škodolibost asi zasloužili. Bylo to pro nás poučné, do zbývajících zápasů jsme si věci vysvětlili a dali se dohromady. 

Jak se těšíte na finále Superpoháru a s jakým cílem do něj jdete?

Na Superpohár se těším velmi a můj cíl je jednoduchý. Vyhrát Superpohár.

Co musíte udělat proto, abyste Superfinále vyhráli?

Musíme být lepší, než soupeř, ale bude to velmi těžké. Hrajeme u nich a jejich odhodlání bude umocněno novou halou ve městě, na kterou čekali podobně dlouho, jako čekáme my. Dokážu jejich nadšení pochopit, ale budu se ho snažit zchladit.  

V čem může být nejvíce nebezpečný váš soupeř?

Osobně znám Josefa Gabča a podle mě je to tahounem Mělníka. Má výbornou střelu a dokáže podržet balon. Pepa je určitě největší hrozba.

Těšíte se do první ligy? Chcete si ji vy osobně zahrát?

Ano, velmi se těším do první ligy, ale nejvíc se samozřejmě těším, až si zahrajeme první ligu u nás v Jeseníku. Pro tento okamžik tady všichni futsal děláme. Dnes už konečně můžeme říct, že se ten den nezadržitelně blíží.