11. 7. 2016

Světový šampionát zakončili tak, jak ho začali. Díky kanonádě má český futsal bronz

Fantastický zápas sehráli čeští akademičtí futsalisté v nedělním boji o třetí místo na Akademickém mistrovství světa 2016 v Brazílii. Francii porazili vysoko 11:3 a získali senzační bronzové medaile v konkurenci dvanácti nejlepších týmů světa!

Utkání začalo pro Čechy jako z říše snů. Po pár vteřinách otevřel skóre kapitán Slováček a v 10. minutě zvyšoval Jošt už na 6:0 pro český tým! Francouzi dvěma rychlými góly sice snížili na 2:6, ale to české akademiky nerozhodilo a do přestávky si vrátili šestibrankové vedení – 8:2.

Druhý poločas už takové gólové hody nepřinesl. V předposlední minutě sice Mohoudine snížil na 3:8, ale poslední minuta patřila českému výběru. David Drozd dvěma góly zkompletoval hattrick a mezi střelce se zapsal i jeho bratr Pavel. Parádní vítězství 11:3 udělalo tečku za povedeným šampionátem s bronzovým odleskem.

„Chtěl bych hráčům poděkovat za přístup k celému turnaji, včetně zápasu o třetí místo. Tento tým prokázal obrovskou kvalitu i odhodlání. Třetí místo je obrovský úspěch českého futsalu,“ řekl po zápase trenér českého mužstva David Frič.

Statistika zápasu

Česká republika – Francie 11:3 (8:2)

Góly: 1. a 7. Slováček, 6. a 14. Vnuk, 6. a 10. Jošt, 8. Křemen, 13., 40. a 40. D. Drozd, 40. P. Drozd, - 11. Belhaj, 11. Pereira, 39. Mohoudine.
Sestava ČR: Mareš (21. Konečný) – Křemen, Mažári, D. Drozd, P. Drozd, Slováček, Jošt, Štrajt, Ovčačík, Vnuk, Kubelka, Holý. Trenér David Frič.

Výsledky ČR na AMS 2016

Základní skupina: Česká republika – Nový Zéland 14:0, Česká republika – Argentina 3:1.
Čtvrtfinále: Česká republika – Thajsko 3:2.
Semifinále: Česká republika – Rusko 1:5.
Zápas o 3. místo: Česká republika – Francie 11:3. 

Bronzoví medailisté z AMS 2016

Marek Konečný (SK Kladno)
Martin Mareš (AC Sparta Praha)
David Drozd (Mados MT Hradec Králové)
Pavel Drozd (Mados MT Hradec Králové)
Michal Holý (Interobal Plzeň)
David Jošt (AC Sparta Praha)
Jan Křemen (AC Sparta Praha)
Matouš Kubelka (AC Sparta Praha)
Patrik Mažári (SK Kladno)
Jan Ovčačík (Helas Brno)
Matěj Slováček (ERA-PACK Chrudim)
Michal Štrajt (Interobal Plzeň)
Tomáš Vnuk (Interobal Plzeň)