15. 1. 2020

Televizní bitva v Plzni. Zastaví Teplice ve čtvrtek formu Interobalu?

Fanoušci futsalu se mohou ve čtvrtek těšit na opravdu parádní zápas. Interobal Plzeň hostí od 18 hodin Svarog FC Teplice. Zápas uvidíte živě na ČT Sport.

První vzájemný duel v letošní sezoně byl hodně vyhrocený. Skončil také incidentem s poškozením plzeňského autobusu, ale zpět k futsalu. Západočeši tehdy Svarog šokovali. Vyhráli na jeho palubovce 5:4 a i díky této výhře se stále drží na špici tabulky.

Na začátku října řádil Tomáš Vnuk a Lukáš Rešetár. Oba vstřelili Teplicím dvě branky. V domácím dresu ukázal své schopnosti brankář Michal Hůla, který také skóroval. „Všechno z naší strany bylo špatně. Musíme spadnout nohama na zem a tvrdě pracovat, protože takhle by to dál nešlo,“ zlobil se Hůla po říjnovém zápase. Jenže od té doby Svarog prohrál ještě třikrát a v tabulce je až čtvrtý – sedm bodů za vedoucí trojicí Sparta, Plzeň a Chrudim.

Ve čtvrtek se tedy hraje na západě Čech o hodně. Teplice potřebují získat kontakt se špičkou ligy. Plzeň by byla zase o velký krok blíž vítězství po základní části.

„S Teplicemi to bude jako vždy těžký a vyrovnaný zápas. Po úspěšném zápase na Slavii si myslím, že pokud s Teplicemi neprohrajeme, tak už si nenecháme vzít třetí místo po základní části. Hrajeme doma, navíc v televizi, takže určitě do toho dáme všechno a chceme, aby body zůstaly v Plzni,“ zdůraznil Plzeňák Michal Holý.

Teplický tábor si naopak uvědomuje vážnost situace! „Ve čtvrtečním televizním utkání nás čeká velmi těžký soupeř z Plzně. Je to velmi nepříjemný a tvrdý soupeř. My jsme ovšem v situaci, kdy už nemáme prostor příliš váhat,“ věděl Jiří Baran a pokračoval: „Pokud se ještě chceme před play off poprat o co nejlepší umístění, musíme bezpodmínečně vyhrát. Uvidíme, jakou taktiku nám trenér připraví. Doufám, že ve čtvrtek večer budeme my ti šťastnější.“

Nechme se překvapit a sledujme ČT Sport. A na závěr ještě pár čísel. Plzeň má se Svarogem pozitivní bilanci: 5 výher, 1 remíza a 4 prohry při skóre 56:42. Nejlepším střelcem Západočechů je v letošní sezoně Tomáš Vnuk, který vede tabulku střelců VARTA futsal ligy s 28 góly. Na severu Čech je nejlepším kanonýrem osmnáctigólový David Černý.