9. 1. 2020

Televizní zápas nabídne souboj o záchranu. Tango musí vyhrát

Prvním televizním zápasem v roce 2020 bude zápas 13. kola VARTA futsal ligy. Tango Hodonín vyzve ve čtvrtek od 18 hodin České Budějovice.

Dynamo PCO bude v televizi podruhé. Napoprvé získalo doma bod s Mělníkem za remízu 4:4. „Už minulé utkání proti Mělníku bylo z těch důležitých. Po velmi dobrém výkonu proti Spartě pojedeme do Hodonína s odhodláním. Víme, že nás čeká velmi těžké utkání. Jsme pokorní ke každému soupeři, ale chceme bodovat. Opět necháme na hřišti srdíčko,“ řekla opora Českých Budějovic Radim Pouzar.

Právě remíza Jihočechů se Spartou hodně nemile překvapila předsedu Tanga Hodonín Jiřího Štěrbu: „Remízu se Spartou nemá ani cenu komentovat.“ Po prvním vzájemném zápase ve 2. kole Štěrba prohlásil, že šlo o duel dvou sestupujících celků. Tango je zatím opravdu se třemi body poslední, ale Dynamo PCO má jedenáct bodů a je deváté. Čtyři body od sestupu.

Jak své prohlášení vidí Štěrba nyní? „Pokud jde o nás, tak ano. Prohlášení platí. Budějovice jsem od té doby neviděl,“ odpověděl.

A jak na první vzájemný duel vzpomíná Jihočech Pouzar? „Už naše první utkání bylo hlavně v prvním poločase vyrovnané a zápas zlomil úvod druhého poločasu, kdy se nám podařilo vstřelit rychle tři branky a zápas překlopit na naši stranu. Šlo o vyjádření pana Štěrby, možná reagoval v emocích, ale nedokázal bych po druhém kole říct, kdo sestoupí. Doufejme, že se předseda Tanga spletl. Naše reakce? Máme respekt ke každému týmu. Tabulka se rozdělila na prvních pět týmů, pak Helas Brno a pak je šest týmů, které budou bojovat o dvě místa do play off a o záchranu. Aspoň bude sezona zajímavá až do konce,“ usmíval se futsalista.

Tango by ve čtvrtek potřebovalo doma vyhrát, aby se dotáhlo na soupeře před sebou. „Vítězství by bylo fajn, ale ani to nic moc neznamená. Ztráta je celkem velká a v lize není moc zápasů, ve kterých se dá reálně bodovat,“ dodal Jiří Štěrba.