4. 9. 2019

Televizní zápas odstartuje nový ročník. Chrudim vyzve ve čtvrtek Teplice

VARTA futsal liga otevře své brány stylově - televizním zápasem. Už ve čtvrtek si můžete v 18:10 zapnout ČT Sport, kde se odehraje parádní bitva. Chrudimský ERA-PACK vyzve vicemistra soutěže a vítěze loňské základní části Svarog FC Teplice.

O změnách přes léto

Chrudimský kádr prošel jen kosmetickou změnou. Z kádru odešel Antonio Bagatini. Posily se nekonaly. FK ERA-PACK vyráží do sezony se stejným kádrem a posílen o vítězství na přípravném turnaji v Polsku.

Svarog FC Teplice má nového trenéra Viktora Tarčila, který přivedl hvězdné hráče z východu Sebiskveradzeho a Litvinova. Ze Španělska posílil Severočechy Ossorio. Vlci chtějí získat svůj první titul.

Jak se hrálo loni?

V loňské sezoně na sebe oba celky narazily dvakrát. V 11. kole se hrálo v Chrudimi, kde domácí ERA-PACK vyhrál 3:1. V zápase se za domácí trefili Max, Slováček a Éverton. Za hosty Claudinho. Odveta přišla v poslednmím kole základní části. Teplicím stačil bod, aby se udržely na první pozici. Chrudim musela vyhrát. Zápas skončil výhrou Severočechů 2:1. Za vlky se trefil Teka a po vyrovnání Maxe rozhodl o výhře domácích Nene v poslední minutě do prázdné brány.

Ohlasy k zápasu

Felipe Conde, trenér FK ERA-PACK Chrudim: „Věřím, že nás čeká skvělé, velmi sledované utkání. Trenéři se dobře znají, na obou stranách jsou skvělí hráči, to vše jsou ingredience pro parádní zápas. Chceme odstartovat sezonu dobře a doma zvítězit, ale víme, že nás čeká náročné utkání. Očekávám velkou podporu našich fanoušků v hale a ohromné číslo lidí u televizních obrazovek.“

David Černý, kapitán Svarog FC: „Hned v prvním kole narazíme na velkého favorita celé soutěže. Chrudim bude určitě velmi dobře připravená a nás čeká velice těžké utkání. Myslím si, že první zápas nám hodně napoví, jakým směrem se bude letošní sezona ubírat."