Tomáši, nejprve pojďme rozebrat první půli a vedení Španělska 4:0. Co tam bylo špatně?

Všechno bylo špatně. Řekli jsme si, že do zápasu vstoupíme jinak. Bohužel jsme to prospali. Nedokážu si to jinak vyhodnotit. Chyběl nám pohyb. Věděli jsme, že na nás Španělé vlétnou, že musíme hrát jednoduše dopředu. Místo toho jsme hráli složitě vzadu, ztráceli jsme míče a dostávali jsme se zbytečně pod tlak. Měli jsme hrát u sebe, hráli jsme roztaženě. Všechno bylo naopak.

Ve druhé půli nastoupil do hry úplně jiný tým, jaká slova padla v kabině?

Řekl jsem to hráčům pěkně od plic, že jestli tady chtějí způsobit blamáž a dostat deset, tak ať hrají tak, jak hrají. Museli začít hrát to, co jsme si řekli od začátku. Najednou se zápas úplně obrátil. Škoda neproměněných šancí, protože jsme utkání mohli zdramatizovat mnohem více.

Osm minut před koncem jste začali hrát power-play, hodnotíte ji úspěšně?

My hru bez brankáře docela trénujeme. Je to samozřejmě zbraň. Dařila se nám, vyplynulo z ní hodně šancí. My ale umíráme na koncovku, jinak power play hodnotím pozitivně.

Po utkání jste odcházeli se vztyčenou hlavou, je to ta adekvátní tečka za celým mistrovstvím?

Jsem potěšený, že se kluci dokázali zvednout a dokázali si, že mají na to hrát se Španělskem. Musím smeknout za druhý poločas, protože kluci ze sebe vydali všechno. Když budeme pokračovat v podobných výkonech, tak český futsal půjde určitě nahoru.

Z Litvy odjíždíte mezi šestnácti nejlepšími týmy, jaké je bilancování krátce po posledním utkáním?

Odehráli jsme dobrý zápas s Panamou, hráli jsme dobrý zápas s Brazílií. Odehráli jsme dobrý druhý poločas se Španělskem, takže já jsem spokojený. Kluci se vydali ze všech sil, i když ta příprava nebyla úplně ideální. Ale hlavně si ukázali, že futsal hrát umí.

MS ve futsalu 2021: Španělsko - ČR (24.9.2021), foto Alexander Scheuber

Hodně se mluvilo o tom, jestli budete pokračovat u futsalové reprezentace. Co se vám nyní honí hlavou?

Je to složité. Oslovili mě už kluci i realizační tým, abych pokračoval. Musím si to všechno srovnat v hlavě po příjezdu. Musím se o tom pobavit i s vedením fotbalové asociace.

Další mistrovství je až za tři roky, budete nyní budovat nový kádr?

Je to jasné. Ať už u toho budu já, nebo někdo jiný, tak je potřeba zapracovat do hry mladší hráče, jako je Lukáš Křivánek, Pavel Drozd, Jirka Vokoun, který podává na trénincích výborné výkony, Honza Homola na to taky má, nebo pracujeme na Davidu Joštovi, aby okoukal vrcholový futsal, protože podobného pivota v Čechách nemáme a potřebujeme ho.