Jaké jsou bezprostřední pocity po vítězství s Rumunskem?

První pocity jsou takové, že jsme všichni moc šťastní. Myslím si, že před touto kvalifikací nám moc odborníků a lidí kolem futsalu nevěřilo, takže my jsme se jako tým semkli a dokázali jsme papírově silnější soupeře na naší palubovce v Brně porazit. Jsme unavení, ale převládá euforie po vítězném utkání.

Jaký to byl s rumunským celkem zápas?

Myslím si, že jsme byli na soupeře dobře připravení. Věděli jsme, že se Rumuni budou opírat o hru brazilských hráčů. Jeden z Brazilců v dresu Rumunska, který je technicky velice silný, nehrál (Savio Valadares – pozn. red.). Za to jsme byli docela rádi. Viděli jsme, že v předchozím zápase s Kazachstánem utržil nějaké zranění.

Jakou hrou se Rumuni proti Čechům prezentovali?

Oni spoléhali na ostatní brazilské hráče. Chtěli to hrát na pivota Ribiera, s tím jsme ale počítali. Snažili jsme se tyto přihrávky pokrývat a když nějaká prošla, podržel nás zase výborným výkonem Ondra Vahala.

Kde najít rozhodující momenty tohoto zápasu?

Rozhodlo to, že jsme měli velice dobře zvládnutou a připravenou taktiku, což mohli diváci také vidět. Dále také naše fyzická kondice, protože v posledních osmi minutách Rumuni tahali nohy. Vedení jsme pak drželi a dokázali ho ještě navýšit. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.

Podařilo se vám vstřelit gól již v první minutě, jednalo se o ideální start do zápasu?

Určitě. To jsme si ani nepředstavovali, že bychom šli v první minutě do vedení. Od toho tady máme Michala Seidlera. Trochu jsme doufali, že nám střelecky pomůže. Sami jsme si se Slovinci vypracovali nějaké šance, ale to zakončení asi nikdo nemá takové jako Michal, takže na to jsme spoléhali.

I vstup do druhého poločasu byl povedený, vnímal jste to podobně?

Takový zápas mohou rozhodovat detaily a když vedete, tak se můžete trochu zatáhnout. To nám hodně pomohlo. Vstup do druhé půle byl v podstatě stejný. Šli jsme do vedení 2:0 a s tím jsme byli naprosto spokojení. Zatím nám to tady všechno klape.

Podařilo se vám proměnit některé šance, závěr utkání byl tedy trochu klidnější než v zápase se Slovinskem.

Ano. Za to jsme byli hodně rádi. Bylo to fyzicky velice náročné. Nechtěli jsme se obávat o výsledek za nějakého těsného stavu do posledního momentu. Nechtěli jsme ani být pod tlakem soupeřovy power-play, i když i v této herní situaci jsme si jistí. Vždycky je ale příjemnější mít větší brankový náskok.

Autor: Martin Kameník