20. 9. 2022

Tomáš Neumann: Fanoušci v Brně byli naším dalším hráčem

Trenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann i přes výhru nad Bosnou a Hercegovinou 4:2 nebyl spokojený s výkonem svých svěřenců. Ocenil však jejich vůli vyhrát. Pochvaly směřoval hlavně fanouškům.

Tomáši, máme první tři body s tím asi panuje spokojenost. Hodně ostře jste reagoval na výkon týmu, s čím jste byl tedy nespokojený?

Se třemi body jsem spokojený. Jsou tam i další pozitiva. I s takhle nepovedenou hrou mají naši hráči vůli po vítězství a dokážou i takový zápas vyhrát. S předvedenou hrou, kdy jsme se absolutně přizpůsobili hře Bosny a připravovali se na to, s tím vůbec spokojený nejsem.

Pomohli vám fanoušci, kterých do Brna dorazilo kolem tisícovky?

Ti byli úžasní, to bylo naprosto skvělé. Byl to náš další hráč. Možná i to rozhodlo o našem vítězství, protože to kluky motivovalo a dokázali se vzedmout k většímu výkonu.

Můžeme už prozradit, že několik hráčů hrálo se zraněním. Kapitán Rešetár dokonce nenaskočil vůbec. Hrálo to negativní roli?

Na hráčích bylo vidět, že tam je zranění přítomné. Kluci věděli, že nejsou úplně připravení, a stejně chtěli hrát. Lékaři a fyzioterapeuti tady udělali za týden spoustu práce, dali kluky dohromady. Za to jsem hrozně rád, že kluci mají takový morál a dokážou ze sebe vydat pro mužstvo všechno.

V říjnu vás čeká dvojutkání s Arménií, která má také tři body. Bude to jiný zápas než s Bosnou, která přijela do Čech s tíhou domácí porážky?

Bude to jiný zápas, protože Arménie je běhavé mužstvo. Budou se tlačit více dopředu, hrají úplně jiným stylem než Bosna. My ale chceme každý zápas vyhrát, takže do Arménie určitě pojedeme pro výhru. Musíme zlepšit naši hru, protože kdybychom takto hráli s Arménií, tak by nám to asi nestačilo.

Martin Kameník, Michal Pavlík