Tomáši, jak byste zhodnotil první půli, kde jste přestáli tlak a po poločase byl stav 0:0?

Bylo velice důležité přečkat prvních deset minut, což se nám podařilo. Při takových zápasech musíme mít štěstí, musí zachytat brankář a musíme proměňovat šance. Splnili jsme pouze první dvě věci. Je mi kluků líto, protože si sáhli na dno. Škoda začátku druhé půle, kdy jsme nedodržovali to, co se nám dařilo celý první poločas. Najednou jsme třikrát otevřeli střed hřiště a takové družstvo nás potrestá.

Ve druhé půli rozhodl Ferrao dvěma trefami během jedné minuty.

Dvakrát jsme nezavřeli střed. Proti takovému hráči se jinak hrát nedá. Jakmile ho necháme uprostřed převzít balon jeden na jednoho, tak je to smrtelné.

MS ve futsalu 2021: Brazílie - ČR (16.9.2021), foto Chris Ricco

Je tento výsledek přijatelný z hlediska dalšího vývoje naší skupiny?

Musíme nyní porazit nebo remizovat s Vietnamem. Pro mě je důležité, aby kluci zvedli hlavy, zanalyzovali si tento zápas. Podle mě jsme odehráli velice slušné utkání. Kdybychom udrželi bezbrankový stav ve druhém poločase déle, tak si myslím, že by Brazílie znervóznila, a pak bychom tam měli šanci i v útoku.

Neskutečně zachytal šestačtyřicetiletý Libor Gerčák, co byste řekl k jeho výkonu?

Byl to náš tah. Věděli jsme, že na to má Libor zkušenosti. Takových zápasů chytal spoustu a na Brazílii se mu vždycky dařilo. Pro mě jeho výkon nebyl překvapením, ale standardem.

MS ve futsalu 2021: Brazílie - ČR (16.9.2021), foto Ivana Hošková